Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ponad 160 polskich firm z misją gospodarczą w USA

Gospodarka

zorganizowaną przez Ministerstwo Spraw zagranicznych. Przedsiębiorcy pojechali do USA w ramach Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacyjności w Kalifornii.
Jest to największa impreza polskiej dyplomacji ekonomicznej, przygotowania do niej trwały kilka miesięcy. Firmy zgłaszały się bezpośrednio do MSZ, były też zapraszane przez poszczególne ministerstwa. Chętnych do udziału w tej misji gospodarczej szukała też Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W misji wzięły udział firmy z sektora energetycznego, biomedycznego, płatności i finansów, systemów informatycznych oraz nowoczesnych technologii wykorzystywanych w przemyśle. Warunkiem była innowacyjność. Polscy przedsiębiorcy odwiedzą między innymi biura Google, NASA, Cleantech i Boeinga. W Dolinie Krzemowej szukać będą partnerów biznesowych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://startupworks.co/static/upload/uploads/zinnia/Silicon_valley.jpg

Udostępnij

Polska nie dostanie rekompensat za embargo na mleko

Gospodarka embargo KE Komisja Europejska minister rolnictwa ministerstwo rolnictwa mleko rekompensaty Sery UE Unia Europejska wyroby mleczarskie

Komisja Europejska przyznała odszkodowania za straty w przemyśle mleczarskim spowodowane rosyjskim embargiem krajom bałtyckim i negocjuje tę kwestię z Finlandią. Polscy producenci nie dostaną rekompensat, choć do Brukseli wysłane zostały wnioski o ich przyznanie.
Rekompensaty dla Litwy, Łotwy i Estonii wyniosą 28 mln euro. Mleczarstwo w tych krajach najwięcej straciło w wyniku rosyjskiego embarga, uzasadniał decyzję o przyznaniu rekompensat komisarz do spraw rolnictwa Phil Hogan. Dodał, że znaczny spadek cen mleka w Finlandii skłania KE do rekompensowania strat fińskiemu mleczarstwu. Straty w Polsce są duże, ale – jak dowiedziało się Polskie Radio – mniejsze od fińskich czy poniesionych przez kraje bałtyckie. Nieoficjalnie brukselscy urzędnicy wyjaśniają że odmowa przyznania rekompensat jest karą za zawyżenie danych we wnioskach o rekompensaty dla producentów owoców i warzyw wysłanych przez Ministerstwo Rolnictwa. O sfałszowaniu danych przez polskie Ministerstwo Rolnictwa i odmowie za to wypłaty I transzy rekompensat dla producentów warzyw i owoców pisaliśmy 30 września.

W ubiegłym roku Polski eksport produktów mleczarskich wart był 1,6 mld euro; do Rosji sprzedane zostało 10 proc. Według rosyjskiej służby celnej, import produktów mleczarskich z Polski wart był 193 mln dolarów. Oprócz serów – które stanowią 70 proc. eksportu – do Rosji polscy producenci sprzedają mleko, masło, śmietanę i jogurty, twarożki oraz kefiry.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3810543,12084,branza-mleczarska-na-rosyjskim-embargu-najwiecej-straca-producenci-serow

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3810543,12084,branza-mleczarska-na-rosyjskim-embargu-najwiecej-straca-producenci-serow