Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Z Wietnamu do Polski za ok. 15 tys. dolarów

Europa

z Rosji do Polski za 10 tysięcy dolarów, z Rosji do Niemiec za 11 tysięcy dolarów, a z Polski do Niemiec za tysiąc dolarów. Za takie stawki przemycał ludzi gang zajmujący się międzynarodowymi przerzutami nielegalnych imigrantów, głównie Wietnamczyków do Europy. Organizacja została rozbita podczas przeprowadzonej równocześnie w sześciu europejskich państwach – Polsce, Czechach, Finlandii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii – międzynarodowej operacji „Common Action Day”.. Policjanci zatrzymali 26 osób.Operację nadzorował Europol i Europejska Jednostka Współpracy Sądowej „Eurojust”. Akcja zatrzymań odbyła się w środę. W Polsce funkcjonariusze Zarządu Operacyjno-Śledczego Komendy Głównej Straży Granicznej oraz oddziałów straży: Bieszczadzkiego, Nadwiślańskiego, Nadodrzańskiego i Śląsko – Małopolskiego, w okolicach Warszawy, Wólki Kosowskiej, a także innych miejscowości województwa śląskiego, lubelskiego i lubuskiego zatrzymali osiem osób.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/miedzynarodowy-gang-handlarzy-ludzmi-rozbity-15-tys-dolarow-za-przerzut-z-wietnamu-do-polski,490847,s.html

Udostępnij

Szef NATO ostrzega przed rosyjskimi samolotami

Europa estonia Jens Soltenberg kraje bałyckie nato rosja ruch lotniczy samoloty zagrożenie

W przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich przechwycono już ponad 100 samolotów, a w całej Europie 400. Szef Sojuszu Jens Soltenberg ogłosił te dane podczas czwartkowej wizyty w estońskiej bazie sił lotniczych Amari. Nie powiedział wprost, że były to rosyjskie samoloty. Przyznał jednak, że rosyjskie maszyny są bardzo niebezpieczne dla cywilnych samolotów. Agencja Reuters podaje, że rosyjscy piloci wyłączają transpondery – urządzenia komunikacyjne, umożliwiające lokalizację i identyfikację samolotów. Są to urządzenia niezbędne dla poprawnego zarządzania ruchem lotniczym. Soltenberg podczas spotkania zapewnił również, że NATO jest gotowe zareagować w każdej chwili, kiedy będzie to potrzebne.
Wizyta w Estonii rozpoczęła podróż szefa NATO po krajach bałtyckich. W ten sposób Soltenberg chce zapewnić tę część Europy o wsparciu Sojuszu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,17004251,NATO__Rosyjskie_samoloty_stwarzaja_coraz_wieksze_zagrozenie.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,17004251,NATO__Rosyjskie_samoloty_stwarzaja_coraz_wieksze_zagrozenie.html