Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prezydent spotka się z konstytucjonalistami

Polityka

na początku przyszłego tygodnia, poinformowała dziś szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Prezydent Bronisław Komorowski ma się spotkać z obecnym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, byłymi prezesami TK, a na końcu z szefem Państwowej Komisji Wyborczej. Według tego samego komunikatu Bronisław Komorowski przesunął na późniejszy termin zaplanowaną na przyszły tydzień wizytę w Japonii.
Prezydent już raz, w ostatnią środę, spotkał się z prezesami Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, które delegują sędziów do Państwowej Komisji Wyborczej. Po spotkaniu nazwał próby odwołania członków PKW w trakcie wyborów szaleństwem i oświadczył, że nie ma zgody na kwestionowanie uczciwości wyborów poprzez lansowanie szkodliwej tezy o konieczności ich powtórzenia. Ponadto zaapelował o spokój.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/prezydent-zapowiada-konsultacje-z-konstytucjonalistami-ws-wyborow/17742209

Udostępnij

Premier Japonii rozwiązał dziś izbę niższą parlamentu

Polityka Japonia parlament przedterminowe wybory przedterminowe wybory do parlamentu Shinzo Abe

Kadencja miała trwać do końca 2016 roku, przedterminowe wybory mają się odbyć 14 grudnia. Premier Shinzo Abe po dwóch latach stosowania jego strategii ożywiania gospodarki chce w ten sposób sprawdzić poparcie wyborców. Dwa lata rozluźniania polityki monetarnej i zwiększania wydatków rządowych według tej strategii doprowadziły w Japonii do recesji.
Według sondaży Shinzo Abe i jego Partię Liberalno-Demokratyczną popiera obecnie 39 proc. wyborców. Jest to najgorszy wynik od 2012 roku. Odsetek zwolenników opozycyjnej Partii Demokratycznej wynosi 13 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/powrot-japonii-pod-znakiem-zapytania-beda-przedterminowe-wybory,490880.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/powrot-japonii-pod-znakiem-zapytania-beda-przedterminowe-wybory,490880.html