Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Do 75 tys. zł pożyczki na 0,56 proc. rocznie

Finanse

mogą otrzymać osoby otwierające swój pierwszy interes, w ramach rządowego programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”. Pożyczkę trzeba spłacić w ciągu siedmiu lat z możliwością rocznej karencji. Dostać ją mogą absolwenci szkół i uczelni wyższych do 4 lat od ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego, zarejestrowani bezrobotni, studenci ostatniego roku studiów wyższych I albo II stopnia.
Jak informuje minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz w trakcie pilotażowej realizacji programu w trzech województwach powstało 100 firm. Na realizację programu od tego roku do 2021 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dysponuje kwotą 500 mln zł – na okres do 2021 roku.
W ramach tego samego programu udzielane są również pożyczki na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego, w tym również dla bezrobotnego skierowanego przez Powiatowy Urząd Pracy. Górna granica kwoty tej pożyczki wynosi 22 686,84 zł.
Od poniedziałku przyjmowane są wnioski o przyznanie pożyczki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bgk.com.pl/pierwszy-biznes/program-pierwszy-biznes-wsparcie-w-starcie-ii

Udostępnij

Europejski Fundusz Inwestycji wartości 700 mld euro

Finanse europejski fundusz inwestycji inwestycje Mateusz Szczurek minister finansów UE Unia Europejska

spowoduje pobudzenie inwestycji, wzrost gospodarczy oraz poszerzenie rynku pracy w krajach Unii Europejskiej, twierdzi polski minister finansów Mateusz Szczurek. Projekt utworzenia takiego funduszu minister przedstawił już państwom członkowskim Unii Europejskiej.
Fundusz miałby być utworzony ze składek oraz gwarancji finansowych rządów krajów UE. Według polskiego projektu najwięcej musiałyby wpłacić Niemcy, następnie Francja i Wielka Brytania. Pieniądze z funduszu służyłyby finansowaniu inwestycji w infrastrukturę, przede wszystkim w energetyczną, transportową oraz teleinformatyczną. To z kolei, twierdzi Mateusz Szczurek, przyciągnęłoby inwestorów.
Podobny projekt powstaje w Brukseli. Według założeń brukselskiego projektu wysokość nakładów ma wynieść 300 mld euro. Inne też mają być rozwiązania organizacyjne. Plany pobudzenia inwestycji w Europie będą tematem szczytu Unii Europejskie w grudniu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/836885,polski-pomysl-zmieni-unie-europejska-700-mld-euro-na-inwestycje.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/836885,polski-pomysl-zmieni-unie-europejska-700-mld-euro-na-inwestycje.html