Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Premier Japonii rozwiązał dziś izbę niższą parlamentu

Polityka

Kadencja miała trwać do końca 2016 roku, przedterminowe wybory mają się odbyć 14 grudnia. Premier Shinzo Abe po dwóch latach stosowania jego strategii ożywiania gospodarki chce w ten sposób sprawdzić poparcie wyborców. Dwa lata rozluźniania polityki monetarnej i zwiększania wydatków rządowych według tej strategii doprowadziły w Japonii do recesji.
Według sondaży Shinzo Abe i jego Partię Liberalno-Demokratyczną popiera obecnie 39 proc. wyborców. Jest to najgorszy wynik od 2012 roku. Odsetek zwolenników opozycyjnej Partii Demokratycznej wynosi 13 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/powrot-japonii-pod-znakiem-zapytania-beda-przedterminowe-wybory,490880.html

Udostępnij

Siłownie wyborcze na Targówku

Polityka burmistrz Grzegorz Zawistowski hanna gronkiewicz waltz referendum targówek Warszawa wybory wybory samorządowe

Zniknęły dwa dni po wyborach dwie plenerowe siłownie, które uroczyście otwarte zostały tuż przed wyborami na warszawskim Targówku. W dniu otwarcia burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski oraz jego zastępczyni Dorota Kozielska odbyli sesję fotograficzną na otwartej w przedwyborczy piątek siłowni, a ich fotografie w trakcie ćwiczeń zamieściła oficjalna strona urzędu.
We wtorek siłowni już mnie było. Według oficjalnej wersji mocowania urządzeń okazały się za słabe, wykonawca musi je poprawić i zamontować siłownie jeszcze raz. Rzecznik Urzędu Dzielnicy Targówek Rafał Lasota zapewnił, że staną jeszcze w grudniu tego roku.
Według wcześniejszych obietnic siłownie stanąć miały w ubiegłym roku. Obiecała to prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz ponad rok temu tuż przed referendum w sprawie jej odwołania.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.targowek.info/2014/11/to-nie-koniec-zniknela-tez-druga-wyborcza-silownia-na-zaciszu/

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.targowek.info/2014/11/to-nie-koniec-zniknela-tez-druga-wyborcza-silownia-na-zaciszu/