Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Europejski Fundusz Inwestycji wartości 700 mld euro

Finanse

spowoduje pobudzenie inwestycji, wzrost gospodarczy oraz poszerzenie rynku pracy w krajach Unii Europejskiej, twierdzi polski minister finansów Mateusz Szczurek. Projekt utworzenia takiego funduszu minister przedstawił już państwom członkowskim Unii Europejskiej.
Fundusz miałby być utworzony ze składek oraz gwarancji finansowych rządów krajów UE. Według polskiego projektu najwięcej musiałyby wpłacić Niemcy, następnie Francja i Wielka Brytania. Pieniądze z funduszu służyłyby finansowaniu inwestycji w infrastrukturę, przede wszystkim w energetyczną, transportową oraz teleinformatyczną. To z kolei, twierdzi Mateusz Szczurek, przyciągnęłoby inwestorów.
Podobny projekt powstaje w Brukseli. Według założeń brukselskiego projektu wysokość nakładów ma wynieść 300 mld euro. Inne też mają być rozwiązania organizacyjne. Plany pobudzenia inwestycji w Europie będą tematem szczytu Unii Europejskie w grudniu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/836885,polski-pomysl-zmieni-unie-europejska-700-mld-euro-na-inwestycje.html

Udostępnij

Komisja Europejska zmniejszyła dotacje do Pendolino

Finanse dotacje dotacje unijne Jerzy Polaczek KE Komisja Europejska pendolino pkp intercity

ale kwota o jaką dotacje będą niższe jest nieznana. Minister transportu w rządzie PiS Jerzy Polaczek twierdzi, że dotacja będzie zmniejszona o 70 mln euro. Rzeczniczka prasowa PKP Intercity Zuzanna Szopowska poinformowała w odpowiedzi, że dotacja będzie zmniejszona o 14 mln euro z 88 do 74 mln. Według rzeczniczki nie zmieni to zasadniczo sytuacji finansowej spółki.
Oprócz unijnych dotacji źródłem sfinansowania zakupu 20 składów pociągu Pendolino jest kredyt w kwocie 1,4 mld zł zaciągnięty w Europejskim Banku Inwestycyjnym. PKP Intercity z własnych środków pokryje 10 proc. ceny.
Wyliczenie spółki nie uwzględnia faktu, że pierwotnie projekt miał być sfinansowany ze środków europejskich w połowie, a dopiero we wrześniu Komisja Europejska ogłosiła, że dotować będzie jedynie 22 proc. kosztów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rynek-kolejowy.pl/54788/mniejsza_dotacja_unijna_na_pendolino.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rynek-kolejowy.pl/54788/mniejsza_dotacja_unijna_na_pendolino.html