Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Szef NATO ostrzega przed rosyjskimi samolotami

Europa

W przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich przechwycono już ponad 100 samolotów, a w całej Europie 400. Szef Sojuszu Jens Soltenberg ogłosił te dane podczas czwartkowej wizyty w estońskiej bazie sił lotniczych Amari. Nie powiedział wprost, że były to rosyjskie samoloty. Przyznał jednak, że rosyjskie maszyny są bardzo niebezpieczne dla cywilnych samolotów. Agencja Reuters podaje, że rosyjscy piloci wyłączają transpondery – urządzenia komunikacyjne, umożliwiające lokalizację i identyfikację samolotów. Są to urządzenia niezbędne dla poprawnego zarządzania ruchem lotniczym. Soltenberg podczas spotkania zapewnił również, że NATO jest gotowe zareagować w każdej chwili, kiedy będzie to potrzebne.
Wizyta w Estonii rozpoczęła podróż szefa NATO po krajach bałtyckich. W ten sposób Soltenberg chce zapewnić tę część Europy o wsparciu Sojuszu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,17004251,NATO__Rosyjskie_samoloty_stwarzaja_coraz_wieksze_zagrozenie.html

Udostępnij

Konwój obserwatorów OBWE ostrzelany pod Donieckiem

Europa OBWE Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie separatyści ukraina wojna

Poinformowała dziś Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), nikt nie został ranny. Samochody, którymi jechali obserwatorzy zostały ostrzelane wczoraj przez, jak głosi komunikat, „ludzi w mundurach” na terenie kontrolowanym przez rząd Ukrainy.
Strzały padły z ciężarówki wiozącej dużą zieloną skrzynię. Ciężarówka oznakowana była ukraińskim znakiem rozpoznawczym: dwoma białymi pasami. Pociski trafiły około 2 metrów od samochodu obserwatorów.
Ani Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, ani rosyjscy separatyści nie skomentowali incydentu.
W ciągu ostatniej doby strona ukraińska zanotowała około 60 ataków separatystów na pozycje wojsk rządowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17726465/konwoj-obserwatorow-obwe-ostrzelany-pod-donieckiem

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17726465/konwoj-obserwatorow-obwe-ostrzelany-pod-donieckiem