Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wejście do strefy euro przyspieszy wzrost gospodarczy

Gospodarka

Polski i zwiększy zamożność Polaków, twierdzą eksperci Narodowego Banu Polskiego w raporcie „Ekonomiczne wyzwania integracji Polski ze strefą euro”. Według raportu sukces będzie jednak zależał od przeprowadzenia strukturalnych reform gospodarki oraz od integracji strefy euro. Jak piszą eksperci, konieczne będzie wzmocnienie fundamentów polskiej gospodarki, tylko wtedy szanse przyspieszenia wzrostu zostaną wykorzystane, a gospodarka uniknie zachwiania stabilności.
Eksperci opierali się głównie na doświadczeniach krajów, które weszły do strefy euro w ciągu ostatnich piętnastu lat. Raport NBP nie uwzględnia problemów geopolitycznych ani prawnych związanych z przystąpieniem Polski do strefy euro, jako nie wchodzących w kompetencje banku centralnego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/NBP-Polska-w-strefie-euro-szansa-ktora-trzeba-umiec-wykorzystac-7224501.html

Udostępnij

Gospodarka rosyjska będzie zmierzać ku liberalizmowi

Gospodarka bloomberg liberalizacja pieskow putin rosja Uljukajew

twierdzi agencja Bloomberg pisząc o poufnym spotkaniu prezydenta Rosji Wladimira Putina z urzędnikami odpowiedzialnymi za gospodarkę. Szczegóły spotkania miał ujawnić Bloombergowi jeden z uczestników.
Według agencji rosyjski minister gospodarki Aleksiej Uljukajew miał ostrzegać, że recesja zbliża się wielkimi krokami, inflacja wymyka się spod kontroli, a kurs rubla oraz ceny ropy lecą na łeb.
– Sankcje muszą być zniesione – konkludował minister według Bloomberga.
– Czy pan, Aleksieju Walentynowiczu, wie, jak tego dokonać? – miał zapytać Putin.
– Nie, Władimirze Władimirowiczu, myśleliśmy, że pan wie – usłyszał w odpowiedzi.
Po tym spotkaniu prezydent Putin nakazał przygotować propozycje zmian, a kiedy po kilku dniach Ministerstwo Gospodarki mu je przedstawiło, miał wybrać liberalizację gospodarki. Złagodzenie biurokratycznego nadzoru stwierdził rosyjski rozmówca Bloomberga, spowoduje ograniczenie korupcji, która odbiera z rosyjskiej gospodarki dziesiątki miliardów dolarów rocznie i zapewni wzrost.
Dziennikarzom agencji Bloomberg nie udało się ani oficjalnie, ani nieoficjalnie potwierdzić w innych źródłach tych doniesień. Biuro prasowe ministra Uljukajewa nie odpowiedziało na pytanie, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że nie słyszał o takim planie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/Dryf-ku-katastrofie-gospodarczej-zmusza-Putina-do-wolty-w-polityce-wewnetrznej_a18838

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/Dryf-ku-katastrofie-gospodarczej-zmusza-Putina-do-wolty-w-polityce-wewnetrznej_a18838