Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Siłownie wyborcze na Targówku

Polityka

Zniknęły dwa dni po wyborach dwie plenerowe siłownie, które uroczyście otwarte zostały tuż przed wyborami na warszawskim Targówku. W dniu otwarcia burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski oraz jego zastępczyni Dorota Kozielska odbyli sesję fotograficzną na otwartej w przedwyborczy piątek siłowni, a ich fotografie w trakcie ćwiczeń zamieściła oficjalna strona urzędu.
We wtorek siłowni już mnie było. Według oficjalnej wersji mocowania urządzeń okazały się za słabe, wykonawca musi je poprawić i zamontować siłownie jeszcze raz. Rzecznik Urzędu Dzielnicy Targówek Rafał Lasota zapewnił, że staną jeszcze w grudniu tego roku.
Według wcześniejszych obietnic siłownie stanąć miały w ubiegłym roku. Obiecała to prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz ponad rok temu tuż przed referendum w sprawie jej odwołania.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.targowek.info/2014/11/to-nie-koniec-zniknela-tez-druga-wyborcza-silownia-na-zaciszu/

Udostępnij

Powtórka wyborów samorządowych? Mało prawdopodobna

Polityka PiS powtórne wybory sąd najwyższy sąd okręgowy SLD wybory samorządowe

Czy da się zrealizować wczorajsze żądanie Leszka Millera z SLD i Jarosława Kaczyńskiego z PiS-u, zastanawiają się dzisiejsze media. „Ani konstytucja, ani kodeks wyborczy nie przewidują procedury unieważniania wyborów samorządowych w skali całego kraju” – twierdzi „Rzeczpospolita opierając się na opiniach ekspertów prawa konstytucyjnego. Powtórzenie wyborów prezydenckich albo parlamentarnych wymagałoby decyzji Sądu Najwyższego. Wybory samorządowe można powtarzać w poszczególnych okręgach wyborczych, jeśli tamtejszy sąd okręgowy stwierdzi nieprawidłowości tak duże, że wypaczają wynik wyborów uważa Jerzy Stępień, były  prezes trybunału Konstytucyjnego.
Powtórzenie wyborów w całej Polsce wymagałoby zatem zgodnych wyroków wszystkich 45 sądów okręgowych i to oddzielnie wydanych dla wyborów samorządów gmin, wójtów i burmistrzów oraz sejmików.
„Eksperci wypowiadający się dla „Dziennika Gazety Prawnej” podkreślają, że nie ma podstaw do powtórzenia wyborów. Taką opinię prezentują: dr Ryszard Balicki w Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Marek Chmaj ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, prof. Czesław Martysz z Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Ryszard Piotrowski i prof. Piotr Winczorek z Uniwersytetu Warszawskiego”, pisze portal „Onet.pl”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-samorzadowe-2014-eksperci-powtorka-nie-jest-mozliwa/yk394

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-samorzadowe-2014-eksperci-powtorka-nie-jest-mozliwa/yk394