Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Powtórka wyborów samorządowych? Mało prawdopodobna

Polityka

Czy da się zrealizować wczorajsze żądanie Leszka Millera z SLD i Jarosława Kaczyńskiego z PiS-u, zastanawiają się dzisiejsze media. „Ani konstytucja, ani kodeks wyborczy nie przewidują procedury unieważniania wyborów samorządowych w skali całego kraju” – twierdzi „Rzeczpospolita opierając się na opiniach ekspertów prawa konstytucyjnego. Powtórzenie wyborów prezydenckich albo parlamentarnych wymagałoby decyzji Sądu Najwyższego. Wybory samorządowe można powtarzać w poszczególnych okręgach wyborczych, jeśli tamtejszy sąd okręgowy stwierdzi nieprawidłowości tak duże, że wypaczają wynik wyborów uważa Jerzy Stępień, były  prezes trybunału Konstytucyjnego.
Powtórzenie wyborów w całej Polsce wymagałoby zatem zgodnych wyroków wszystkich 45 sądów okręgowych i to oddzielnie wydanych dla wyborów samorządów gmin, wójtów i burmistrzów oraz sejmików.
„Eksperci wypowiadający się dla „Dziennika Gazety Prawnej” podkreślają, że nie ma podstaw do powtórzenia wyborów. Taką opinię prezentują: dr Ryszard Balicki w Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Marek Chmaj ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, prof. Czesław Martysz z Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Ryszard Piotrowski i prof. Piotr Winczorek z Uniwersytetu Warszawskiego”, pisze portal „Onet.pl”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-samorzadowe-2014-eksperci-powtorka-nie-jest-mozliwa/yk394

Udostępnij

Rosja żąda gwarancji, że Ukraina nie wejdzie do NATO

Polityka nato pieskow putin rosja separatyści ukraina Unia Europejska

Rosji potrzebna jest „100-proc. gwarancji, że nikt nawet nie pomyśli, iż Ukraina wejdzie do NATO” , powiedział w wywiadzie dla BBC rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. Według rzecznika brak pewności, że NATO nie planuje przyjęcia Ukrainy wywołuje w Rosji zdenerwowanie i zmusza ją „do podejmowania zapobiegawczych działań”.
Pieskow zarzucił zachodowi, że złamał obietnicę niezbliżania NATO do rosyjskich granic, naruszając tym samym równowagę sił. Rosja, jego zdaniem, potrzebuje zapewnienia, że NATO przestanie to robić.
Politycy zachodni, komentuje BBC wypowiedź Pieskowa, niejednokrotnie zaprzeczali twierdzeniom Moskwy o rzekomych obietnicach danych jej przez Sojusz. Według Zachodu NATO nigdy nie mówiło, że nie będzie przyjmowało do swojego grona byłych sowieckich republik.
Dzień wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin na spotkaniu z aktywistami Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego (ONF), ruchu popierającego jego władzę, powiedział o polityce zachodu:
– Oni nie chcą nas upokorzyć, oni chcą nas sobie podporządkować. Chcą naszym kosztem rozwiązywać swoje problemy, chcą poddać nas swoim wpływom. W stosunku do Rosji nigdy nikomu to się nie udało i się nie uda.
Przemawiając dziś w Dumie minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział: – nie ma realnej alternatywy dla wzajemnie korzystnej i równoprawnej współpracy między Rosją a Unią Europejską. Zbyt wiele nas wiąże.
Dodał, że to zachód winien jest obecnego napięcia związanego z Ukrainą.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16992874,Rzecznik_Putina__Chcemy_miec_pewnosc__ze_Ukraina_nie.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16992874,Rzecznik_Putina__Chcemy_miec_pewnosc__ze_Ukraina_nie.html