Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Przeciętne wynagrodzenie w Polsce wzrosło w październiku

Polska

o 2,1 proc. w porównaniu z wrześniem i o 3,8 proc. w porównaniu z październikiem ubiegłego roku, poinformował Główny Urząd Statystyczny. Wynagrodzenie brutto wynosiło 3980 zł. Nadal jednak Polska należy do grupy krajów Unii Europejskiej o najniższych wynagrodzeniach.
Przeciętne miesięczne wynagrodzenia w poszczególnych krajach Unii Europejskiej w 2013 roku zawierało się między 409 euro w Bułgarii a 4 663 euro w Luksemburgu. W krajach o najwyższych płacach, Danii i Irlandii wynosiło odpowiednio 4 561 euro i 3 949 euro.
Polacy w zeszłym roku zarabiali średnio 865 euro brutto. Podobnie było na Węgrzech, na których przeciętne wynagrodzenie wynosiło brutto 845 euro. Niższe zarobki dostawali Litwini – 644 euro brutto – Łotysze – 716 euro – Rumuni – 507 euro i Bułgarzy – 409 euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.interia.pl/news/wynagrodzenie-w-pazdzierniku-rok-do-roku-wzroslo-o-38,2058998

Udostępnij

Rosną ceny gruntów rolnych w Polsce

Polska cena ceny gruntów cudzoziemcy grunty rolne Unia Europejska Ziemia ziemia rolna

Jeden hektar ziemi kosztował we wrześniu średnio 24,7 tys. zł, o 4,6 proc. więcej niż trzy miesiące wcześniej i o 12,4 proc. więcej niż we wrześniu 2013 roku. W województwach wielkopolskim, śląskim i opolskim cena ziemi była we wrześniu wyższa niż 30 tys. zł za hektar i wynosiła kolejno: 38,6 tys. zł, 38,4 tys. zł, 36,1 tys. zł. Najtaniej ziemia kosztowała w województwie świętokrzyskim, podkarpackim i podlaskim: 13,9 tys. zł, 16,8 tys. zł i 16,1 tys. zł za hektar.
Najchętniej kupowanie i najdroższe są obszary o powierzchni od 10 do 300 ha, średnia cena ziemi przy kupnie takich obszarów wynosiła 28,1 tys. zł za 1 ha, najmniej chętnych jest na grunty od 1 do 10 ha, ich średnia cena wynosi 20,4 tys. zł za 1 ha.
Ceny ziemi w Polsce są wciąż znacząco niższe od zachodnich. Na zachodzie Europu jeden hektar kosztuje od 20 tys. euro do 50 tys. w Holandii, w której ziemia jest najdroższa. Ograniczenia w sprzedaży ziemi cudzoziemcom mają przestać obowiązywać w Polsce 1 maja 2016 roku. Projekt ustawy w tej sprawie wciąż leży Sejmie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/836503,polska-ziemia-rolna-drozeje-ale-dla-obcokrajowcow-wciaz-jest-bardzo-tania.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/836503,polska-ziemia-rolna-drozeje-ale-dla-obcokrajowcow-wciaz-jest-bardzo-tania.html