Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosną ceny gruntów rolnych w Polsce

Polska

Jeden hektar ziemi kosztował we wrześniu średnio 24,7 tys. zł, o 4,6 proc. więcej niż trzy miesiące wcześniej i o 12,4 proc. więcej niż we wrześniu 2013 roku. W województwach wielkopolskim, śląskim i opolskim cena ziemi była we wrześniu wyższa niż 30 tys. zł za hektar i wynosiła kolejno: 38,6 tys. zł, 38,4 tys. zł, 36,1 tys. zł. Najtaniej ziemia kosztowała w województwie świętokrzyskim, podkarpackim i podlaskim: 13,9 tys. zł, 16,8 tys. zł i 16,1 tys. zł za hektar.
Najchętniej kupowanie i najdroższe są obszary o powierzchni od 10 do 300 ha, średnia cena ziemi przy kupnie takich obszarów wynosiła 28,1 tys. zł za 1 ha, najmniej chętnych jest na grunty od 1 do 10 ha, ich średnia cena wynosi 20,4 tys. zł za 1 ha.
Ceny ziemi w Polsce są wciąż znacząco niższe od zachodnich. Na zachodzie Europu jeden hektar kosztuje od 20 tys. euro do 50 tys. w Holandii, w której ziemia jest najdroższa. Ograniczenia w sprzedaży ziemi cudzoziemcom mają przestać obowiązywać w Polsce 1 maja 2016 roku. Projekt ustawy w tej sprawie wciąż leży Sejmie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/836503,polska-ziemia-rolna-drozeje-ale-dla-obcokrajowcow-wciaz-jest-bardzo-tania.html

Udostępnij

Pierwsza dymisja w Państwowej Komisji Wyborczej

Polska atak hakerów dymisja Kazimierz Czaplicki Państwowa Komisja Wyborcza PKW system informatyczny wybory samorządowe

Dymisję złożył sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki. Informacje o przyjęciu dymisji podaje IAR. Czaplicki pełnił jednocześnie również funkcję szefa Krajowego Biura Wyborczego. Był nim od 1991 roku. To pierwsza dymisja w związku z problemami z informatycznym systemem, który miał usprawnić liczenie głosów po niedzielnych wyborach samorządowych. Do tej pory Państwowa Komisja Wyborcza nie jest w stanie opublikować pełnych, oficjalnych wyników głosowania. Na razie znamy tylko wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Ponadto po wyborach hakerzy włamali się na stronę internetową PKW, dokładając w ten sposób problemów członkom komisji, z których muszą tłumaczyć się na konferencjach prasowych.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/836516,po-wyborach-samorzadowych-sekretarz-pkw-kazimierz-czaplicki-zlozyl-dymisje.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/836516,po-wyborach-samorzadowych-sekretarz-pkw-kazimierz-czaplicki-zlozyl-dymisje.html