Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Światowy raport: niewolnictwo w każdym kraju

Świat

Najnowszy raport fundacji Walk Free „The Global Slavery Index 2014” nie pozostawia złudzeń – problem niewolnictwa dotyczy każdego kraju na świecie. 61 procent niewolników żyje w pięciu krajach: Indiach (14,29 mln), Chinach (3,24 mln), Pakistanie (2,06 mln), Uzbekistanie (1,2mln) i Rosji (1,04 mln). Polska znalazła się na 61. miejscu na liście wszystkich 167 krajów o największej liczbie współczesnych niewolników.
Współczesne niewolnictwo objawia się w różny sposób. To przede wszystkim dzieci, które zamiast chodzić do szkoły, są zmuszane do pracy, dorośli, którzy nie mogą odejść z pracy, bo nie pozwalają im na to ogromne długi, kobiety zmuszane do prac domowych ponad siły oraz pracownicy nieotrzymujący wynagrodzenia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75248,16996933,Na_swiecie_zyje_35_8_mln_niewolnikow__Prawie_72_tys_.html

Udostępnij

Blisko miliard ludzi bez dostępu do urządzeń sanitarnych

Świat Afryka chiny epidemia Indie indonezja Nepal pakistan sanitariat światowa organizacja zdrowia toaleta WHO zakażenie

poinformowała dziś Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w publikowanym co rok raporcie na temat dostępu do wody i urządzeń sanitarnych. Spośród tego miliarda 825 milionów ludzi żyje w dziesięciu krajach. Pięć z nich to kraje azjatyckie: Indie, w których potrzeby fizjologiczne załatwia pod gołym niebem 597 milionów osób, Indonezja, Pakistan, Nepal i Chiny, w których dostępu do urządzeń sanitarnych nie ma 10 milionów ludzi. W Afryce, co czwarty mieszkaniec w krajów położonych na południe od Sahary nie ma dostępu do jakiejkolwiek toalety. W krajach tych co 2,5 minuty umiera dziecko z powodu wypicia zanieczyszczonej wody albo zakażenia inną drogą. Najgorzej jest w Etiopii, Sudanie, Nigerii, Nigrze i Mozambiku.
Brak dostępu do toalet jest potencjalnym źródłem rozprzestrzeniania się chorób i epidemii. W Liberii najbardziej dotkniętej epidemią eboli, niemal połowa mieszkańców nie korzysta z toalet. W Sierra Leone, w którym również epidemia rozwija się, bez dostępu do sanitariatów żyje 28 proc. ludności.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/11,1158391-Miliard-ludzi-nie-ma-dostepu-do-toalet.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/11,1158391-Miliard-ludzi-nie-ma-dostepu-do-toalet.html