Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Pierwsza dymisja w Państwowej Komisji Wyborczej

Polska

Dymisję złożył sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki. Informacje o przyjęciu dymisji podaje IAR. Czaplicki pełnił jednocześnie również funkcję szefa Krajowego Biura Wyborczego. Był nim od 1991 roku. To pierwsza dymisja w związku z problemami z informatycznym systemem, który miał usprawnić liczenie głosów po niedzielnych wyborach samorządowych. Do tej pory Państwowa Komisja Wyborcza nie jest w stanie opublikować pełnych, oficjalnych wyników głosowania. Na razie znamy tylko wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Ponadto po wyborach hakerzy włamali się na stronę internetową PKW, dokładając w ten sposób problemów członkom komisji, z których muszą tłumaczyć się na konferencjach prasowych.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/836516,po-wyborach-samorzadowych-sekretarz-pkw-kazimierz-czaplicki-zlozyl-dymisje.html

Udostępnij

Kandydat na wójta gminy został prezydentem Szczecina

Polska Bronisław Komorowski Państwowa Komisja Wyborcza PKW system informatyczny wybory wybory samorządowe Wybory samorządowe 2014

wykazał system informatyczny Państwowej Komisji Wyborczej, informuje dziś portal „RMF24”. – W pewnym momencie na ekranie monitora mieliśmy wyniki wyborów na prezydenta Szczecina, a po naciśnięciu klawisza „drukuj” wyszły nam wyniki na wójta bodajże gminy Kobylanka. I stąd wyszedł Krzysztof Woźniak – powiedział przewodniczący szczecińskiej komisji Grzegorz Kasicki wyjaśniając tę nieoczekiwaną zmianę miejsc. Komisja tego wyniku nie uznała, zapewnia „RMF24″, i już po kilku godzinach system podał nazwiska szczecińskich kandydatów oraz liczby oddanych na nich głosów.
Państwowa Komisja Wyborcza wysłała do terenowych komisji nową wersję programu z zapewnienie, że zawiera ona mniej błędów niż poprzednie. Tym razem PKW nie zapewniła, że system będzie działać, jak to kilkakrotnie robiła poprzednio. Nadal jednak zapewnia, że nie potrzebuje pomocy zewnętrznych informatyków.
Nikt nie potrafi przewidzieć, jakich szkód narobili lub mogą narobić hakerzy podpisujący się jako Gandzia dla Palacza’ & ‘Pendolino Team’!, którzy włamali się wczoraj do systemu informatycznego i zdobyli hasła, loginy oraz „bliżej nieokreślone klucze”, jak napisał portal „Niebezpiecznik.pl”, któremu hakerzy przesłali swe zdobycze.
Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się dziś w południe z przedstawicielami sądów, których sędziami są członkowie Państwowej Komisji Wyborczej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-samorzad-2014/news/news-pkw-wysyla-nowa-wersje-programu-i-zastrzega-nie-potrzebujemy,nId,1559903

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-samorzad-2014/news/news-pkw-wysyla-nowa-wersje-programu-i-zastrzega-nie-potrzebujemy,nId,1559903