Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Pierwsza dymisja w Państwowej Komisji Wyborczej

Polska

Dymisję złożył sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki. Informacje o przyjęciu dymisji podaje IAR. Czaplicki pełnił jednocześnie również funkcję szefa Krajowego Biura Wyborczego. Był nim od 1991 roku. To pierwsza dymisja w związku z problemami z informatycznym systemem, który miał usprawnić liczenie głosów po niedzielnych wyborach samorządowych. Do tej pory Państwowa Komisja Wyborcza nie jest w stanie opublikować pełnych, oficjalnych wyników głosowania. Na razie znamy tylko wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Ponadto po wyborach hakerzy włamali się na stronę internetową PKW, dokładając w ten sposób problemów członkom komisji, z których muszą tłumaczyć się na konferencjach prasowych.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/836516,po-wyborach-samorzadowych-sekretarz-pkw-kazimierz-czaplicki-zlozyl-dymisje.html

Udostępnij

Kandydat na wójta gminy został prezydentem Szczecina

Polska Bronisław Komorowski Państwowa Komisja Wyborcza PKW system informatyczny wybory wybory samorządowe Wybory samorządowe 2014

wykazał system informatyczny Państwowej Komisji Wyborczej, informuje dziś portal „RMF24”. – W pewnym momencie na ekranie monitora mieliśmy wyniki wyborów na prezydenta Szczecina, a po naciśnięciu klawisza „drukuj” wyszły nam wyniki na wójta bodajże gminy Kobylanka. I stąd wyszedł Krzysztof Woźniak – powiedział przewodniczący szczecińskiej komisji Grzegorz Kasicki wyjaśniając tę nieoczekiwaną zmianę miejsc. Komisja tego wyniku nie uznała, zapewnia „RMF24″, i już po kilku godzinach system podał nazwiska szczecińskich kandydatów oraz liczby oddanych na nich głosów.
Państwowa Komisja Wyborcza wysłała do terenowych komisji nową wersję programu z zapewnienie, że zawiera ona mniej błędów niż poprzednie. Tym razem PKW nie zapewniła, że system będzie działać, jak to kilkakrotnie robiła poprzednio. Nadal jednak zapewnia, że nie potrzebuje pomocy zewnętrznych informatyków.
Nikt nie potrafi przewidzieć, jakich szkód narobili lub mogą narobić hakerzy podpisujący się jako Gandzia dla Palacza’ & ‘Pendolino Team’!, którzy włamali się wczoraj do systemu informatycznego i zdobyli hasła, loginy oraz „bliżej nieokreślone klucze”, jak napisał portal „Niebezpiecznik.pl”, któremu hakerzy przesłali swe zdobycze.
Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się dziś w południe z przedstawicielami sądów, których sędziami są członkowie Państwowej Komisji Wyborczej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-samorzad-2014/news/news-pkw-wysyla-nowa-wersje-programu-i-zastrzega-nie-potrzebujemy,nId,1559903

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-samorzad-2014/news/news-pkw-wysyla-nowa-wersje-programu-i-zastrzega-nie-potrzebujemy,nId,1559903