Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Pierwsza dymisja w Państwowej Komisji Wyborczej

Polska

Dymisję złożył sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki. Informacje o przyjęciu dymisji podaje IAR. Czaplicki pełnił jednocześnie również funkcję szefa Krajowego Biura Wyborczego. Był nim od 1991 roku. To pierwsza dymisja w związku z problemami z informatycznym systemem, który miał usprawnić liczenie głosów po niedzielnych wyborach samorządowych. Do tej pory Państwowa Komisja Wyborcza nie jest w stanie opublikować pełnych, oficjalnych wyników głosowania. Na razie znamy tylko wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Ponadto po wyborach hakerzy włamali się na stronę internetową PKW, dokładając w ten sposób problemów członkom komisji, z których muszą tłumaczyć się na konferencjach prasowych.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/836516,po-wyborach-samorzadowych-sekretarz-pkw-kazimierz-czaplicki-zlozyl-dymisje.html

Udostępnij

Kandydat na wójta gminy został prezydentem Szczecina

Polska Bronisław Komorowski Państwowa Komisja Wyborcza PKW system informatyczny wybory wybory samorządowe Wybory samorządowe 2014

wykazał system informatyczny Państwowej Komisji Wyborczej, informuje dziś portal „RMF24”. – W pewnym momencie na ekranie monitora mieliśmy wyniki wyborów na prezydenta Szczecina, a po naciśnięciu klawisza „drukuj” wyszły nam wyniki na wójta bodajże gminy Kobylanka. I stąd wyszedł Krzysztof Woźniak – powiedział przewodniczący szczecińskiej komisji Grzegorz Kasicki wyjaśniając tę nieoczekiwaną zmianę miejsc. Komisja tego wyniku nie uznała, zapewnia „RMF24″, i już po kilku godzinach system podał nazwiska szczecińskich kandydatów oraz liczby oddanych na nich głosów.
Państwowa Komisja Wyborcza wysłała do terenowych komisji nową wersję programu z zapewnienie, że zawiera ona mniej błędów niż poprzednie. Tym razem PKW nie zapewniła, że system będzie działać, jak to kilkakrotnie robiła poprzednio. Nadal jednak zapewnia, że nie potrzebuje pomocy zewnętrznych informatyków.
Nikt nie potrafi przewidzieć, jakich szkód narobili lub mogą narobić hakerzy podpisujący się jako Gandzia dla Palacza’ & ‘Pendolino Team’!, którzy włamali się wczoraj do systemu informatycznego i zdobyli hasła, loginy oraz „bliżej nieokreślone klucze”, jak napisał portal „Niebezpiecznik.pl”, któremu hakerzy przesłali swe zdobycze.
Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się dziś w południe z przedstawicielami sądów, których sędziami są członkowie Państwowej Komisji Wyborczej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-samorzad-2014/news/news-pkw-wysyla-nowa-wersje-programu-i-zastrzega-nie-potrzebujemy,nId,1559903

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-samorzad-2014/news/news-pkw-wysyla-nowa-wersje-programu-i-zastrzega-nie-potrzebujemy,nId,1559903