Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Gospodarka rosyjska będzie zmierzać ku liberalizmowi

Gospodarka

twierdzi agencja Bloomberg pisząc o poufnym spotkaniu prezydenta Rosji Wladimira Putina z urzędnikami odpowiedzialnymi za gospodarkę. Szczegóły spotkania miał ujawnić Bloombergowi jeden z uczestników.
Według agencji rosyjski minister gospodarki Aleksiej Uljukajew miał ostrzegać, że recesja zbliża się wielkimi krokami, inflacja wymyka się spod kontroli, a kurs rubla oraz ceny ropy lecą na łeb.
– Sankcje muszą być zniesione – konkludował minister według Bloomberga.
– Czy pan, Aleksieju Walentynowiczu, wie, jak tego dokonać? – miał zapytać Putin.
– Nie, Władimirze Władimirowiczu, myśleliśmy, że pan wie – usłyszał w odpowiedzi.
Po tym spotkaniu prezydent Putin nakazał przygotować propozycje zmian, a kiedy po kilku dniach Ministerstwo Gospodarki mu je przedstawiło, miał wybrać liberalizację gospodarki. Złagodzenie biurokratycznego nadzoru stwierdził rosyjski rozmówca Bloomberga, spowoduje ograniczenie korupcji, która odbiera z rosyjskiej gospodarki dziesiątki miliardów dolarów rocznie i zapewni wzrost.
Dziennikarzom agencji Bloomberg nie udało się ani oficjalnie, ani nieoficjalnie potwierdzić w innych źródłach tych doniesień. Biuro prasowe ministra Uljukajewa nie odpowiedziało na pytanie, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że nie słyszał o takim planie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/Dryf-ku-katastrofie-gospodarczej-zmusza-Putina-do-wolty-w-polityce-wewnetrznej_a18838

Udostępnij

Drugi wykonawca wyrzucony z budowy autostrady A2

Gospodarka a2 autostrada autostrada a2 Bogl & Krysl covec GDDKiA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

między Warszawą a Strykowem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wypowiedziała wczoraj ze skutkiem natychmiastowym umowę konsorcjum Bogl & Krysl, które miało dokończyć budowę odcinka C autostrady A2. Bogl 
& Krysl w wyznaczonym terminie nie usunął usterek na liczącym 20 kilometrów fragmencie trasy pomiędzy Warszawą a Łodzią. Firma miała w ramach gwarancji poprawić nawierzchnię wiaduktu, naprawić ekrany akustyczne, oczyścić rowy i przepust dla zwierząt. Mimo dwóch wezwań do wykonania tych prac – GDDKiA zażądała przeprowadzenia ich 27 października i 31 października – konsorcjum Bogl & Krysl nie zrobiło nic.
Budowę odcinka autostrady ze Strykowa do Konotopy zaczęło chińskie konsorcjum Covec, ale w czerwcu 2011 r. Chińczycy przerwali  budowę, bo koszty okazały się wyższe od przewidywanych. W sierpniu tego samego roku GDDKiA podpisała umowę z  konsorcjum firm DSS oraz Bogl & Krysl. Niecaly rok później fi9rma DSS wycofała się z budowy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706254,1158335-Wykonawca-A2-wyrzucony-z-budowy.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706254,1158335-Wykonawca-A2-wyrzucony-z-budowy.html