Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kandydat na wójta gminy został prezydentem Szczecina

Polska

wykazał system informatyczny Państwowej Komisji Wyborczej, informuje dziś portal „RMF24”. – W pewnym momencie na ekranie monitora mieliśmy wyniki wyborów na prezydenta Szczecina, a po naciśnięciu klawisza „drukuj” wyszły nam wyniki na wójta bodajże gminy Kobylanka. I stąd wyszedł Krzysztof Woźniak – powiedział przewodniczący szczecińskiej komisji Grzegorz Kasicki wyjaśniając tę nieoczekiwaną zmianę miejsc. Komisja tego wyniku nie uznała, zapewnia „RMF24″, i już po kilku godzinach system podał nazwiska szczecińskich kandydatów oraz liczby oddanych na nich głosów.
Państwowa Komisja Wyborcza wysłała do terenowych komisji nową wersję programu z zapewnienie, że zawiera ona mniej błędów niż poprzednie. Tym razem PKW nie zapewniła, że system będzie działać, jak to kilkakrotnie robiła poprzednio. Nadal jednak zapewnia, że nie potrzebuje pomocy zewnętrznych informatyków.
Nikt nie potrafi przewidzieć, jakich szkód narobili lub mogą narobić hakerzy podpisujący się jako Gandzia dla Palacza’ & ‘Pendolino Team’!, którzy włamali się wczoraj do systemu informatycznego i zdobyli hasła, loginy oraz „bliżej nieokreślone klucze”, jak napisał portal „Niebezpiecznik.pl”, któremu hakerzy przesłali swe zdobycze.
Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się dziś w południe z przedstawicielami sądów, których sędziami są członkowie Państwowej Komisji Wyborczej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-samorzad-2014/news/news-pkw-wysyla-nowa-wersje-programu-i-zastrzega-nie-potrzebujemy,nId,1559903

Udostępnij

Są wyniki wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów

Polska gdańsk II tura Państwowa Komisja Wyborcza PiS po Poznań prezydenci Warszawa wrocław Wybory samorządowe 2014

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki. Druga tura odbędzie się w 890 miastach i gminach. Przedstawiamy wyniki w największych polskich miastach:
Warszawa: Hanna Gronkiewicz Waltz (PO) – 47,19 proc. i Jacek Sasin (PiS) 27,31 proc.
Białystok: Tadeusz Truskolaski (KWW Tadeusza Truskolaskiego) 49,37 proc. i Jan Dobrzyński (PiS) 34,16 proc.
Gdańsk:  Paweł Adamowicz (PO) – 46,05 proc. i Andrzej Jaworski (PiS) – 26,15 proc.
Kraków:  Jacek Majchrowski (KWW Jacka Majchrowskiego) – 39,18 proc. głosów i Marek Lasota (PiS) 26,95 proc. głosów.
Katowice: Marcin Krupa (KWW Forum Samorządowe i Piotr Uszok) – 43,09 proc. głosów i Andrzej Sośnierz (PiS) – 22,09 proc. głosów.
Wrocław: Rafał Dutkiewicz (KWW Rafał Dutkiewicz z Platformą), – 42,37 proc. i Mirosław Stachowiak-Różecka (PiS) – 25,8 proc.
Drugiej tury nie będzie w Lublinie, gdzie wygrał Krzysztof Żuk (KW Platforma Obywatelska RP) z 60,13 proc. głosów.
Łódź: bez drugiej tury, wygrała Hanna Zdanowska (PO) –  54,08 proc. głosów.
Poznań:  Ryszard Grobelny (KWW Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska), – 28,58 proc. i Jacek Jaśkowiak (PO)- 21,46 proc
W Rzeszowie prezydentem został Tadeusz Ferenc (KW Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca) z 66,31 proc. głosów.
Szczecin: Piotr Krzystek (Bezpartyjni KWW Piotra Krzystka), – 46,46 proc. głosów i Małgorzata Jacyna-Witt (KWW Małgorzata Jacyna-Witt) – 17,73 proc.
Prezydentem Torunia w pierwszej turze został Michał Zaleski (KWW Michał Zaleski), który uzyskał 70,27 proc. głosów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17713277/pkw-podala-oficjalne-wyniki-wyborow-wojtow-burmistrzow-prezydentow

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17713277/pkw-podala-oficjalne-wyniki-wyborow-wojtow-burmistrzow-prezydentow