Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja żąda gwarancji, że Ukraina nie wejdzie do NATO

Polityka

Rosji potrzebna jest „100-proc. gwarancji, że nikt nawet nie pomyśli, iż Ukraina wejdzie do NATO” , powiedział w wywiadzie dla BBC rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. Według rzecznika brak pewności, że NATO nie planuje przyjęcia Ukrainy wywołuje w Rosji zdenerwowanie i zmusza ją „do podejmowania zapobiegawczych działań”.
Pieskow zarzucił zachodowi, że złamał obietnicę niezbliżania NATO do rosyjskich granic, naruszając tym samym równowagę sił. Rosja, jego zdaniem, potrzebuje zapewnienia, że NATO przestanie to robić.
Politycy zachodni, komentuje BBC wypowiedź Pieskowa, niejednokrotnie zaprzeczali twierdzeniom Moskwy o rzekomych obietnicach danych jej przez Sojusz. Według Zachodu NATO nigdy nie mówiło, że nie będzie przyjmowało do swojego grona byłych sowieckich republik.
Dzień wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin na spotkaniu z aktywistami Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego (ONF), ruchu popierającego jego władzę, powiedział o polityce zachodu:
– Oni nie chcą nas upokorzyć, oni chcą nas sobie podporządkować. Chcą naszym kosztem rozwiązywać swoje problemy, chcą poddać nas swoim wpływom. W stosunku do Rosji nigdy nikomu to się nie udało i się nie uda.
Przemawiając dziś w Dumie minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział: – nie ma realnej alternatywy dla wzajemnie korzystnej i równoprawnej współpracy między Rosją a Unią Europejską. Zbyt wiele nas wiąże.
Dodał, że to zachód winien jest obecnego napięcia związanego z Ukrainą.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16992874,Rzecznik_Putina__Chcemy_miec_pewnosc__ze_Ukraina_nie.html

Udostępnij

Japonia: pojutrze premier ma rozwiązać parlament

Polityka Japonia parlament przedterminowe wybory do parlamentu recesja Shinzo Abe wybory wybory parlamentarne

będzie to równoznaczne z przedterminowymi wyborami. Termin wyborów premier Japonii Shinzo Abe ma oficjalnie podać po rozwiązaniu parlamentu. Przyczyną decyzji jest recesja w Japonii wywołana, jak twierdzą ekonomiści, podwyżką podatku od sprzedaży z 5 proc. do 8 proc. Kolejną podwyżkę – do 10 proc. – premier zawiesił. W III kwartale tego roku japońska gospodarka skurczyła się o 0,4 proc. W poprzednim kwartale również zanotowała spadek.
W Japonii rozwiązanie izby niższej parlamentu i ogłoszenie przedterminowych wyborów jest uprawnieniem premiera. Komentatorzy uważają, że Shinzo Abe chce skorzystać z popularności swojej partii i słabości opozycji, żeby zyskać stabilniejszą większość. Premier Japonii realizuje program polityki gospodarczej, zwanej abenomiką. Ma ona za cel zakończenie deflacji i stagnacji gospodarczej przez zwiększanie podaży pieniądza, podnoszenie wydatków budżetowych i wprowadzanie reform strukturalnych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/japonia-premier-zapowiada-przedterminowe-wybory/ymm68

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/japonia-premier-zapowiada-przedterminowe-wybory/ymm68