Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Słowacja wprowadziła darmowe przejazdy koleją

Europa

Dla połowy obywateli rząd premiera Słowacji Roberta Fico wprowadził darmowe przejazdy. Jest to jeden z 15 punktów rządowego programu poprawy materialnego bytu najuboższych warstw społeczeństwa. Łącznie z darmowych przejazdów będzie mogło skorzystać 2,5 mln Słowaków. Bezpłatne bilety otrzymają bez względu na obywatelstwo dzieci do 15 roku życia, osoby w wieku powyżej 62 lat, uczniowie i studenci poniżej 26 roku życia, oraz bez względu na wiek osoby pobierające emerytury, renty sieroce, wdowie, inwalidzkie i socjalne. Każda z tych osób musi wyrobić sobie w tym celu dokument potwierdzający prawo do bezpłatnego przejazdu. Na tych samych warunkach z bezpłatnych biletów będą mogli korzystać obywatele innych państwa Unii Europejskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16991270,Slowacja__polowa_obywateli_bedzie_jezdzic_pociagami.html

Udostępnij

Włochy: 40 gangsterów z kalabryjskiej mafii aresztowali

Europa expo 2015 Expo w Mediolanie Kalabria karabinierzy lombardia mafia ndrangheta włochy

dziś karabinierzy po dwuletnim śledztwie. Kalabryjska organizacja ‚Ndrangheta uchodzi za najpotężniejszą włoską mafię. Według źródeł policyjnych w ostatnich latach organizacja przeniosła działalności na północ Włoch. Między innymi wiele dowodów wskazuje na to, że mafia uczestniczy w przygotowaniach do przyszłorocznej wystawy Expo w Mediolanie. Mafiosów karabinierzy aresztowali w Mediolanie, Como, Brianzy, Monzy, Weronie i Bergamo.
W czasie śledztw przeciw kalabryjskim mafijnym rodzinom działającym w Lombardii policja wykorzystywała podsłuchy oraz nagrywanie na wideo. Po raz pierwszy w historii mafii nagrana została ceremonia przyjęcia nowych członków. Policja opisuje ją jako naśladowanie zwyczajów masonerii z odwoływaniem się do dziewiętnastowiecznych bojowników o niepodległość Włoch Giuseppe Mazziniego i Giuseppe Garibaldiego

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wlochy-aresztowano-40-mafiosow,nId,1553817#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wlochy-aresztowano-40-mafiosow,nId,1553817#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox