Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Są wyniki wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów

Polska

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki. Druga tura odbędzie się w 890 miastach i gminach. Przedstawiamy wyniki w największych polskich miastach:
Warszawa: Hanna Gronkiewicz Waltz (PO) – 47,19 proc. i Jacek Sasin (PiS) 27,31 proc.
Białystok: Tadeusz Truskolaski (KWW Tadeusza Truskolaskiego) 49,37 proc. i Jan Dobrzyński (PiS) 34,16 proc.
Gdańsk:  Paweł Adamowicz (PO) – 46,05 proc. i Andrzej Jaworski (PiS) – 26,15 proc.
Kraków:  Jacek Majchrowski (KWW Jacka Majchrowskiego) – 39,18 proc. głosów i Marek Lasota (PiS) 26,95 proc. głosów.
Katowice: Marcin Krupa (KWW Forum Samorządowe i Piotr Uszok) – 43,09 proc. głosów i Andrzej Sośnierz (PiS) – 22,09 proc. głosów.
Wrocław: Rafał Dutkiewicz (KWW Rafał Dutkiewicz z Platformą), – 42,37 proc. i Mirosław Stachowiak-Różecka (PiS) – 25,8 proc.
Drugiej tury nie będzie w Lublinie, gdzie wygrał Krzysztof Żuk (KW Platforma Obywatelska RP) z 60,13 proc. głosów.
Łódź: bez drugiej tury, wygrała Hanna Zdanowska (PO) –  54,08 proc. głosów.
Poznań:  Ryszard Grobelny (KWW Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska), – 28,58 proc. i Jacek Jaśkowiak (PO)- 21,46 proc
W Rzeszowie prezydentem został Tadeusz Ferenc (KW Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca) z 66,31 proc. głosów.
Szczecin: Piotr Krzystek (Bezpartyjni KWW Piotra Krzystka), – 46,46 proc. głosów i Małgorzata Jacyna-Witt (KWW Małgorzata Jacyna-Witt) – 17,73 proc.
Prezydentem Torunia w pierwszej turze został Michał Zaleski (KWW Michał Zaleski), który uzyskał 70,27 proc. głosów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17713277/pkw-podala-oficjalne-wyniki-wyborow-wojtow-burmistrzow-prezydentow

Udostępnij

PKP Intercity: system informatyczny nie działa

Polska alstom najwyższa izba kontroli nik pendolino pkp intercity system informatyczny łapówka

Od niedzieli nie można kupić przez Internet biletów na Pendolino, wbrew zapowiedziom PKP Intercity. Do dziś nie można też było kupić biletów na inne pociągi nawet w kolejowych kasach. Niektóre kasy czasem sprzedawały bilety, ale bez miejscówek. Kiedy konduktorom skończyły się druki do wypisywania biletów, pasażerowie podróżowali za darmo.
Zarząd PKP odwołał w poniedziałek wiceprezes do spraw finansowych PKP Intercity Pawła Hordyńskiego i dwóch dyrektorów odpowiedzialnych za wdrożenie systemu sprzedaży biletów w nowym rozkładzie PKP Intercity. W ramach rekompensaty PKP zapowiedziało, że w sprzedaży będzie trzykrotnie więcej najtańszych biletów po 49 zł niż zostało pierwotnie zaplanowane.
Pendolino ma wyjechać na tory 14 grudnia. Dzięki większej szybkości ma przyciągnąć klientów do PKP Intercity. W ostatnich latach liczba pasażerów przewożonych przez tę spółkę spadła o 70 proc. Kolejarz jednak twierdzą, że większej szybkości nie będzie. Na przykład różnica czasu przejazdu między składem Pendolino, a składami dotąd jeżdżącymi na trasie z Krakowa do Warszawy wyniesie około 2 minut. Na korzyść Pendolino.
Najwyższa Izba Kontroli w sierpniu, jak podawaliśmy, rozpoczęła badania okoliczności zakupu Pendolino. Brytyjskie Biuro ds. Poważnych Przestępstw Finansowych (SFO), które od 5 lat prowadzi śledztwo przeciw Alstomowi poinformowało, że firma dawała łapówki za zakup jej pociągów. Również w Polsce. Pociągi Pendolino kosztowały nasz kraj około 2 mld zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3168/Artykul/1287488,Pendolino-rozsypal-sie-caly-system-Bilety-na-pociagi-PKP-Intercity-do-kupienia-tylko-w-kasach

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3168/Artykul/1287488,Pendolino-rozsypal-sie-caly-system-Bilety-na-pociagi-PKP-Intercity-do-kupienia-tylko-w-kasach