Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Japonia: pojutrze premier ma rozwiązać parlament

Polityka

będzie to równoznaczne z przedterminowymi wyborami. Termin wyborów premier Japonii Shinzo Abe ma oficjalnie podać po rozwiązaniu parlamentu. Przyczyną decyzji jest recesja w Japonii wywołana, jak twierdzą ekonomiści, podwyżką podatku od sprzedaży z 5 proc. do 8 proc. Kolejną podwyżkę – do 10 proc. – premier zawiesił. W III kwartale tego roku japońska gospodarka skurczyła się o 0,4 proc. W poprzednim kwartale również zanotowała spadek.
W Japonii rozwiązanie izby niższej parlamentu i ogłoszenie przedterminowych wyborów jest uprawnieniem premiera. Komentatorzy uważają, że Shinzo Abe chce skorzystać z popularności swojej partii i słabości opozycji, żeby zyskać stabilniejszą większość. Premier Japonii realizuje program polityki gospodarczej, zwanej abenomiką. Ma ona za cel zakończenie deflacji i stagnacji gospodarczej przez zwiększanie podaży pieniądza, podnoszenie wydatków budżetowych i wprowadzanie reform strukturalnych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/japonia-premier-zapowiada-przedterminowe-wybory/ymm68

Udostępnij

Rosyjskie gazety: stosunki z Polską są bardzo złe

Polityka Kommiersant polska rosja Rossijskaja Gazieta stosunki polsko-rosyjskie Wiedomosti

Nie ma co liczyć na poprawę stosunków polsko-rosyjskich w przewidywalnej przyszłości, napisał dziś największy rosyjski dziennik „Kommiersant”. Dziennik przewiduje, że stosunki mogą pogorszyć się jeszcze po zwycięstwie w wyborach prezydenckich w wyniku wzmocnienia się polskiej prawicy kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego.
Rosyjskie dzienniki komentują dziś wydalenie z Polski czterech rosyjskich dyplomatów i w następstwie czterech polskich dyplomatów z Rosji.
Rządowy dziennik „Rossijskaja Gazieta” przypomina, że „analogiczna sytuacja w kontaktach dyplomatycznych z Polską miała miejsce w styczniu 2000 roku”. Zdaniem gazety i wtedy, i wówczas wydalenia dyplomatów były rezultatem pogorszenia się stosunków między obydwoma krajami.
Gospodarczy dziennik „Wiedomosti” powołuje się na opinię Wasilija Kaszyna z moskiewskiego Centrum Analiz Strategii i Technologii, którego zdaniem w warunkach pogorszenia relacji między Rosją a Unią Europejską wzajemnych wydaleń dyplomatów w najbliższym czasie może być więcej. „Dawniej poproszono by ich, aby wyjechali, bez podawania tego do wiadomości publicznej. Celem działań demonstracyjnych jest pokazanie, że jesteśmy niezadowoleni z waszej postawy”, twierdzi ekspert.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19535,miedzy-moskwa-a-warszawa-znowu-chlod.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19535,miedzy-moskwa-a-warszawa-znowu-chlod.html