Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kwas chlorogenowy z kawy pomaga walczyć z otyłością

Nauka i Technologie

Zawarty w kawie i niektórych owocach kwas chlorogenowy (CGA) zmniejsza insulinoodporność i stłuszczenie wątroby, wykazaly badania przeprowadzone na myszach. Zwierzęta były karmione wysokotłuszczową paszą przez 15 tygodni. Dwa razy w ciągu każdego tygodnia otrzymywały także zastrzyki z roztworu kwasu chlorogenowego.

Myszy otrzymywały w ten sposób dawkę CGA proporcjonalnie znacznie większą, niż człowiek mógłby uzyskać pijąc kawę i jedząc owoce takie jak jabłka, gruszki, pomidory i borówki. Kuracja skutecznie zapobiegła tyciu gryzoni, pomagając zarazem w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi.

Komentująca rezultaty eksperymentu dr Yongjie Ma z Uniwersytetu Georgii przypomina, że CGA nie rozwiązuje wszystkich problemów, a dla zdrowia kluczowa jest aktywność fizyczna i odpowiednia dieta:

„CGA to silny przeciwutleniacz, który zmniejsza stan zapalny. Dużo dowodów wskazuje, że powikłania otyłości są spowodowane przez przewlekły stan zapalny, dlatego liczymy na to, że gdybyśmy mogli go kontrolować, potrafilibyśmy równoważyć negatywne skutki nadmiernego przyrostu wagi. (…) Nie sugerujemy, że ludzie powinni zacząć pić dużo kawy, by uchronić się przed konsekwencjami niezdrowego trybu życia. Sądzimy jednak, że będziemy w stanie stworzy użyteczny środek z CGA, który wspomoże osoby zagrożone powikłaniami otyłości (…).”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/kawa-kwas-chlorogenowy-otylosc-powiklania-stluszczenie-watroby-cukrzyca-typu-2-Yongjie-Ma,21412

Udostępnij

Nokia powraca. Fińska firma zaprezentowała tablet N1

Nauka i Technologie android Android 5.0 Android Lollipop Bluetooth Gorilla Glass Intel Atom Lollipop N1 Nokia Nokia N1 tablet Urządzenia mobilne wi-fi

Nokia, której dział, zajmujący się sprzętem mobilnym, został w 2013 roku przejęty przez Microsoft, powraca na rynek z własnym, nowym produktem. Podczas wczorajszej konferencji fińska firma zaprezentowała nowe urządzenie. Tablet N1 wyróżnia się aluminiową obudową o grubości 6,9 mm i pracuje pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop.

Został wyposażony w 64-bitowy procesor Intel Atom Z3580 z zegarem 2,3 GHz, 2 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej. 7,9-calowy ekran o rozdzielczości 2048 × 1536 pikseli został pokryty szkłem Gorilla Glass, a specyfikację tabletu uzupełniają dwie kamery z sensorami 8 i 5 megapikseli oraz moduły Bluetooth 4.0 i Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac.

Sprzedaż nowego tabletu Nokii rozpocznie się na początku przyszłego roku w Chinach, gdzie ma kosztować równowartość 249 dolarów. Data premiery na innych rynkach nie jest na razie znana.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nokia-n1-tablet-android-premiera-specyfikacja.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nokia-n1-tablet-android-premiera-specyfikacja.html