Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nokia powraca. Fińska firma zaprezentowała tablet N1

Nauka i Technologie

Nokia, której dział, zajmujący się sprzętem mobilnym, został w 2013 roku przejęty przez Microsoft, powraca na rynek z własnym, nowym produktem. Podczas wczorajszej konferencji fińska firma zaprezentowała nowe urządzenie. Tablet N1 wyróżnia się aluminiową obudową o grubości 6,9 mm i pracuje pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop.

Został wyposażony w 64-bitowy procesor Intel Atom Z3580 z zegarem 2,3 GHz, 2 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej. 7,9-calowy ekran o rozdzielczości 2048 × 1536 pikseli został pokryty szkłem Gorilla Glass, a specyfikację tabletu uzupełniają dwie kamery z sensorami 8 i 5 megapikseli oraz moduły Bluetooth 4.0 i Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac.

Sprzedaż nowego tabletu Nokii rozpocznie się na początku przyszłego roku w Chinach, gdzie ma kosztować równowartość 249 dolarów. Data premiery na innych rynkach nie jest na razie znana.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nokia-n1-tablet-android-premiera-specyfikacja.html

Udostępnij

Kwasy omega-3 to potencjalne lekarstwo na schizofrenię

Nauka i Technologie Choroby psychiczne dieta Kwasy omega-3 medycyna Omega-3 Psychiatria Psychoza Ryby Schizofrenia Tłuszcz zdrowie Zdrowie psychiczne

Rybi tłuszcz z kwasami omega-3 może powstrzymywać rozwój psychozy, pokazuje doświadczenie przeprowadzone na osobach obarczonych dużym ryzykiem zachorowania na chorobę psychiczną.

Przeprowadzony siedem lat temu eksperyment dotyczył 81 osób w wieku od 13 do 25 lat, należących do grupy wysokiego ryzyka psychozy. Połowie z nich przez 12 tygodni podawano placebo, a połowa otrzymywała tabletki z 1,2 g skoncentrowanego tłuszczu rybiego. W grupie z placebo po roku choroba rozwinęła się u 11 z 40 uczestników, natomiast w grupie przyjmującej rybi tłuszcz u 2 osób spośród 41.

Różnice widoczne są również w dłuższym okresie – po siedmiu latach z grupy przyjmującej placebo zachorowało 16 osób w porównaniu do 4 osób z grupy przyjmującej rybi olej. Naukowcy nie wiedzą, na czym polega mechanizm ochrony przed chorobami, ale zachęcające wyniki eksperymentu skłaniają do dalszych badań w tym kierunku, o czym mówi prof. Patrick McGorry z Uniwersytetu w Melbourne:

„Jeśli to prawda, że kwasy omega-3 zapobiegają początkowi schizofrenii i innych psychoz, a wyniki to potwierdzają, stanowiłyby one cenny zastępnik dla leków przeciwpsychotycznych w czasie wczesnej interwencji. (…) Kwasy omega-3 wydają się działać tylko na wczesnym etapie ostrzegawczym, zanim choroba się bardziej rozwinie.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/kwasy-omega-3-oleje-rybie-tluszcze-psychoza-schizofrenia-ryzyko-wczesny-etap-Patrick-McGorry,21404

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/kwasy-omega-3-oleje-rybie-tluszcze-psychoza-schizofrenia-ryzyko-wczesny-etap-Patrick-McGorry,21404