Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Włochy: 40 gangsterów z kalabryjskiej mafii aresztowali

Europa

dziś karabinierzy po dwuletnim śledztwie. Kalabryjska organizacja ‚Ndrangheta uchodzi za najpotężniejszą włoską mafię. Według źródeł policyjnych w ostatnich latach organizacja przeniosła działalności na północ Włoch. Między innymi wiele dowodów wskazuje na to, że mafia uczestniczy w przygotowaniach do przyszłorocznej wystawy Expo w Mediolanie. Mafiosów karabinierzy aresztowali w Mediolanie, Como, Brianzy, Monzy, Weronie i Bergamo.
W czasie śledztw przeciw kalabryjskim mafijnym rodzinom działającym w Lombardii policja wykorzystywała podsłuchy oraz nagrywanie na wideo. Po raz pierwszy w historii mafii nagrana została ceremonia przyjęcia nowych członków. Policja opisuje ją jako naśladowanie zwyczajów masonerii z odwoływaniem się do dziewiętnastowiecznych bojowników o niepodległość Włoch Giuseppe Mazziniego i Giuseppe Garibaldiego

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wlochy-aresztowano-40-mafiosow,nId,1553817#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Coraz bliżej umowa stowarzyszeniowa UE z Gruzją

Europa europarlament gruzja parlament europejski UE umowa stowarzyszeniowa Unia Europejska

Za ratyfikacją umowy stowarzyszeniowej UE-Gruzja opowiedziała się wczoraj Komisja spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Umowa została podpisana 27 czerwca w Brukseli. Wymaga jednak ratyfikacji przez europarlament oraz państwa członkowskie. Mimo trwającej procedury ratyfikacyjnej, już jesienią mają zacząć obowiązywać przepisy dotyczące wolnego handlu.
Umowa stowarzyszeniowa nie jest równoznaczna z przystąpieniem do Unii Europejskiej. Rząd Gruzji stawia sobie taki cel, ale władze UE nie wypowiadają się w tej kwestii.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19530,bedzie-umowa-stowarzyszeniowa-ue-gruzja.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19530,bedzie-umowa-stowarzyszeniowa-ue-gruzja.html