Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

78 mln złotych kredytów próbowali wyłudzić oszuści

Finanse

w bankach w III kwartale tego roku. Najwyższa kwota, której wyłudzenie nie powiodło się wynosiła 16,6 mln zł. Najczęściej było to jednak kwoty niewielkie, Łącznie banki zanotowały 2218 prób wyłudzenia, podaje najnowszy raport „InfoDług” Związku Banków Polskich.
Najczęstsze próby wyłudzenia polegają na wykorzystaniu cudzych dokumentów. Od 2008 roku do końca III kwartału tego roku oszuści próbowali wyłudzić kredyty z wykorzystaniem cudzych dokumentów tożsamości prawie 52 tys. razy na kwotę ponad 3 mld zł. W lipcu, sierpniu i wrześniu co najmniej 400 Polaków dziennie traciło dokumenty tożsamości. Tyle wynosiła liczba zastrzeżeń. Baza Systemu Dokumenty Zastrzeżone zawiera prawie 1,4 mln zastrzeżonych praw jazdy i dowodów osobistych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/836164,w-iii-kwartale-chciano-wyludzic-kredyty-na-kwote-78-mln-zl.html

Udostępnij

Podatek od wydobycia rud srebra i miedzi przed trybunałem

Finanse KGHM konstytucja miedź podatek od kopalin srebro trybunał konstytucyjny

Zgodność z konstytucją ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin rozpatrzy dziś Trybunał Konstytucyjny na wniosek grupy posłów. Zdaniem wnioskodawców ustawa jest niekonstytucyjna w całości, a dodatkowo w części wprowadzającej ją w życie. Vacatio legis trwające tylko 2 tygodnie uniemożliwiło przedsiębiorstwom dostosowanie się do nowego podatku, miały za mało czasu, żeby zmienić zawarte wcześniej umowy i dostosować do nowego obciążenia plany inwestycyjne. W rezultacie, twierdzą posłowie wnioskodawcy, podatek zagroził istnieniu firm wydobywczych.
Wysokość podatku od kopalin zależy od wartości srebra i miedzi na rynku światowym, kursu dolara amerykańskiego oraz wielkości wydobycia. Według wnioskodawców tak naliczany podatek może wynieść od 0,5 do 35 proc. wartości wydobycia.
Wysokość podatku od wydobycia kopalin wyniosła w 2012 r. 1 mld 596 mln zł, w 2013 r. – 1 mld 856 mln zł. Ustawa budżetowa na 2014 rok przewiduje, że w tym roku wpływy wyniosą 2 mld zł. Zdecydowaną jego większość zapłacił KGHM.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/trybunal-konstytucyjny-zajmie-sie-podatkiem-od-kopalin_a18806

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/trybunal-konstytucyjny-zajmie-sie-podatkiem-od-kopalin_a18806