Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wybory samorządowe: system informatyczny już działa

Polska

Zawiadamiamy, że system informatyczny Państwowej Komisji Wyborczej uzyskał pełną sprawność, brzmi dzisiejszy komunikat. Wczoraj wieczorem system nie działał w wyborach do sejmików, rad powiatów, rad miast na prawach powiatów i dzielnic Warszawy.
Problemy z systemem trwają od dnia wyborów. W Krajowym Biurze Wyborczym trwały już przygotowania do ręcznego liczenia głosów. System informatyczny do obsługi wyborów samorządowych przygotowała firma Nabino z Łodzi. Prace nad systemem zaczęły się w sierpniu, zdaniem specjalistów zbyt późno, by można było przetestować system.
Problemy z systemem wywołały lawinę kpin w Internecie. Nadal nie wiadomo, kiedy poznamy wyniki wyborów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1291291,Wreszcie-poznamy-wyniki-wyborow-samorzadowych-PKW-system-informatyczny-jest-juz-w-pelni-sprawny

Udostępnij

Wybory: zawiódł nie tylko system informatyczny

Polska najwyższa izba kontroli nik Państwowa Komisja Wyborcza PKW system informatyczny wybory wybory samorządowe Wybory samorządowe 2014

ale i przygotowanie obwodowych komisji wyborczych. W wielu komisjach urny nie mieściły kart wyborczych, chociaż frekwencja nie była wysoka. Pracownicy obwodowych komisji wyborczych w pośpiechu wytwarzali dodatkowe urny z kartonowych pudeł, polecali składać karty na urnie, zamiast wrzucać do środka albo usiłowali kijami upychać karty, żeby się więcej zmieściło.
System informatyczny zaczął sprawiać kłopoty już w czasie głosowania, w niedzielę wieczorem. Potem Państwowa Komisja Wyborcza ogłaszała koniec awarii, ale okazywało się, że jednak system nadal nie działa.
Kontrolę wydania publicznych pieniędzy na niesprawny system informatyczny zapowiedziała Najwyższa Izba Kontroli. Bez względu na wyniki kontroli, nikt w Państwowej Komisji Wyborczej nie poniesie konsekwencji, bo jej członków praktycznie nie da się odwołać.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/news-wybory-samorzadowe-2014-nik-zajmie-sie-systemem-informatyczn,nId,1553248

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/news-wybory-samorzadowe-2014-nik-zajmie-sie-systemem-informatyczn,nId,1553248