Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Coraz bliżej umowa stowarzyszeniowa UE z Gruzją

Europa

Za ratyfikacją umowy stowarzyszeniowej UE-Gruzja opowiedziała się wczoraj Komisja spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Umowa została podpisana 27 czerwca w Brukseli. Wymaga jednak ratyfikacji przez europarlament oraz państwa członkowskie. Mimo trwającej procedury ratyfikacyjnej, już jesienią mają zacząć obowiązywać przepisy dotyczące wolnego handlu.
Umowa stowarzyszeniowa nie jest równoznaczna z przystąpieniem do Unii Europejskiej. Rząd Gruzji stawia sobie taki cel, ale władze UE nie wypowiadają się w tej kwestii.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19530,bedzie-umowa-stowarzyszeniowa-ue-gruzja.html

Udostępnij

Ukraina: jesteśmy na krawędzi inwazji na dużą skalę

Europa awakow grad inwazja rakiety grad rosja separatyści śmierć ukraina wojna wojsko

alarmuje ukraiński minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow. Według niego w regionach ługańskim i donieckim stacjonuje około 7 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Rosyjscy separatyści wciąż atakują wojska rządowe, w ciągu ostatniej doby w utarczkach przez nich wywołanych zginęło sześciu ukraińskich żołnierzy a dziewięciu zostało rannych. W zasadzce urządzonej przez separatystów zabitych zostało też trzech funkcjonariuszy z oddziału Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a pięciu odniosło rany.
Pozycje ukraińskie ostrzeliwane są rakietami z wyrzutni Grad. Zdaniem ministra Awakowa zbliża się „inwazja na dużą skalę”. Ukraina nie jest przygotowana do wojny z Rosją, powiedział, ale nie odda swojego terytorium bez walki.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1290302,Kijow-Ukrainie-grozi-inwazja-Rosji-na-duza-skale-Tysiace-rosyjskich-zolnierzy-w-Donbasie

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1290302,Kijow-Ukrainie-grozi-inwazja-Rosji-na-duza-skale-Tysiace-rosyjskich-zolnierzy-w-Donbasie