Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jerozolima: pięciu zabitych w synagodze

Świat

zaatakowanej wczoraj przez dwóch mężczyzn uzbrojonych w siekiery i noże. Rannych zostało dziewięć osób, pięć z nich jest w stanie krytycznym. Obydwóch napastników zastrzeliła policja. Jej rzecznik Micky Rosenfeld powiedział,ze był to atak terrorystyczny.
W Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu Jordanu w ciągu ostatniego miesiąca Palestyńczycy zabili pięciu Izraelczyków i jednego zagranicznego turystę. W starciach z policją zginęło kilkunastu Palestyńczyków uczestniczących w atakach.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-atak-na-synagoge-w-jerozolimie-nie-zyje-piec-osob,nId,1553690

Udostępnij

Do Rosji przyjechał specjalny wysłannik Kim Dzong Una

Świat chiny Czoe Rjong Hae Kim Dzong Un korea północna korea południowa putin rosja

dyktatora Korei Północnej. Sam wysłannik, Czoe Rjong Hae, jest uważany za drugą osobę we władzach Korei Północnej. W ubiegłym roku był w Pekinie jako specjalny wysłannik Kima, a na początku października tego roku uczestniczył w północnokoreańskiej delegacji w Korei Południowej.
Wizyta w Moskwie, Chabarowsku i Władywostoku ma trwać do 24 listopada. Agencja Yonhap twierdzi że Czoe spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i będzie z nim omawiać wizytę Kim Dzong Una w Rosji.
Wizyta zbiega się z głosowaniem komitetu ONZ nad rezolucją, w której ma on zalecić Radzie Bezpieczeństwa ONZ pozwanie Korei Północnej przed Międzynarodowy Trybunał Karny za zbrodnie przeciw ludzkości. Rosja jest stałym członkiem RB ONZ i ma w niej prawo veta. Dotąd rolę opiekuna Korei Północnej pełniły Chiny, ale ostatnio czynią to coraz mniej chętnie, ograniczają również pomoc finansową dla Korei Północnej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17688518/wyslannik-kim-dzong-una-w-rosji-powodem-wizyty-miedzynarodowa-presja

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17688518/wyslannik-kim-dzong-una-w-rosji-powodem-wizyty-miedzynarodowa-presja