Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wybory: zawiódł nie tylko system informatyczny

Polska

ale i przygotowanie obwodowych komisji wyborczych. W wielu komisjach urny nie mieściły kart wyborczych, chociaż frekwencja nie była wysoka. Pracownicy obwodowych komisji wyborczych w pośpiechu wytwarzali dodatkowe urny z kartonowych pudeł, polecali składać karty na urnie, zamiast wrzucać do środka albo usiłowali kijami upychać karty, żeby się więcej zmieściło.
System informatyczny zaczął sprawiać kłopoty już w czasie głosowania, w niedzielę wieczorem. Potem Państwowa Komisja Wyborcza ogłaszała koniec awarii, ale okazywało się, że jednak system nadal nie działa.
Kontrolę wydania publicznych pieniędzy na niesprawny system informatyczny zapowiedziała Najwyższa Izba Kontroli. Bez względu na wyniki kontroli, nikt w Państwowej Komisji Wyborczej nie poniesie konsekwencji, bo jej członków praktycznie nie da się odwołać.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/news-wybory-samorzadowe-2014-nik-zajmie-sie-systemem-informatyczn,nId,1553248

Udostępnij

Wyniki sondażowe: wybory samorządowe wygrał PiS

Polska IPSOS PKW platforma obywatelska polskie stronnictwo ludowe prawo i sprawiedliwość sondaże Wybory samorządowe 2014

PiS otrzymało 31,5 proc. głosów w sejmikach wojewódzkich, według sondażu IPSOS dla trzech głównych telewizji informacyjnych w Polsce. Platforma Obywatelska zajęła drugie miejsce z wynikiem 27,3 proc. W wynikach sondażowych Polska została podzielona dokładnie na pół. W ośmiu zachodnich województwach wygrało PO i w tylu samo województwach na wschodzie wygrało PiS. Na trzecim miejscu z wysokim wynikiem znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe. Otrzymali 17 procent poparcia. Na kolejnych miejscach znalazło się SLD z 8,8 proc., Kongres Nowej Prawicy z 4,2 proc i Ruch Narodowy z 1,7 proc. Frekwencja miała wynieść 46,4 proc.

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała na razie tylko bardzo cząstkowe wyniki. Konferencja prasowa zaplanowana na godz. 2 rozpoczęła się dopiero kilka minut przed godz. 4. Przyczyną opóźnień były błędy w działaniu nowego systemu informatycznego. Na konferencji o godz. 6:20 PKW poinformowała, że system działa już prawidłowo.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114875,16980360,Wyniki_wyborow__PKW__Mamy_jedynie_bardzo_czastkowe.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114875,16980360,Wyniki_wyborow__PKW__Mamy_jedynie_bardzo_czastkowe.html