Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Do Rosji przyjechał specjalny wysłannik Kim Dzong Una

Świat

dyktatora Korei Północnej. Sam wysłannik, Czoe Rjong Hae, jest uważany za drugą osobę we władzach Korei Północnej. W ubiegłym roku był w Pekinie jako specjalny wysłannik Kima, a na początku października tego roku uczestniczył w północnokoreańskiej delegacji w Korei Południowej.
Wizyta w Moskwie, Chabarowsku i Władywostoku ma trwać do 24 listopada. Agencja Yonhap twierdzi że Czoe spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i będzie z nim omawiać wizytę Kim Dzong Una w Rosji.
Wizyta zbiega się z głosowaniem komitetu ONZ nad rezolucją, w której ma on zalecić Radzie Bezpieczeństwa ONZ pozwanie Korei Północnej przed Międzynarodowy Trybunał Karny za zbrodnie przeciw ludzkości. Rosja jest stałym członkiem RB ONZ i ma w niej prawo veta. Dotąd rolę opiekuna Korei Północnej pełniły Chiny, ale ostatnio czynią to coraz mniej chętnie, ograniczają również pomoc finansową dla Korei Północnej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17688518/wyslannik-kim-dzong-una-w-rosji-powodem-wizyty-miedzynarodowa-presja

Udostępnij

Kurdowie w Kobane przeszli do ofensywy

Świat bomby dżihadyści Kobane kurdowie lotnictwo ofensywa państwo islamskie rakiety Syria turcja USA zjednoczone emiraty arabskie

Obrońcy syryjskiego miasta Kurdów przy południowej granicy z Turcją przeszli do ofensywy. Posiadają przy tym mocne wsparcie lotnictwa Stanów Zjednoczonych i Emiratów Arabskich. Zagraniczni dziennikarze obserwujący na bieżąco walki w Kobane, mówią, że eksplozje bomb lotniczych i rakiet wystrzeliwanych przeciwko siłom Państwa Islamskiego słychać było z odległości 20 km.

Pod koniec października Kobane w 40 procentach było opanowane przez dżihadystów. W ostatnich dniach oddziały milicji syryjskich Kurdów oraz bojownicy kurdyjscy z Iraku i powstańcy z Wolnej Armii Syryjskiej przedostali się do Kobane i rozpoczęli aktywne działania ofensywne, mające na celu wyparcie dżihadystów poza miasto.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podaje, że w mieście zginęło już 712 dżihadystów, 398 kurdyjskich bojowników, 16 syryjskich powstańców i 27 cywilów.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-DwpS59UNmI

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ziemia-trzesla-sie-pod-naszymi-stopami-kurdowie-z-kobane-przeszli-do-ofensywy,489127.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ziemia-trzesla-sie-pod-naszymi-stopami-kurdowie-z-kobane-przeszli-do-ofensywy,489127.html