Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Najlepiej długi regulują Skandynawowie

Finanse

najbardziej oporni w płaceniu są Grecy i Portugalczycy, nasi rodacy też nie mają powodów do dumy. O długach oraz ich spłacaniu pisze portal „Londynek.pl” przypominając, że na dziś przypada Ogólnopolski Dzień Bez Długów.
Średnie opóźnienie w regulowaniu długów wynosi w Polsce 18 dni. Najskrupulatniejsi są Szwedzi i Finowie, którzy średnio spóźniają się o 5 dni. Z jednej strony 80 proc. Polaków ma świadomość, że rachunki trzeba płacić na czas, a 75 proc. wie, jakich rachunków może się spodziewać co miesiąc. Z drugiej jednak 22 proc. ma trudności z płaceniem rachunków, a 19 proc. po zapłaceniu ich nie ma już pieniędzy na życie.
W 2013 roku 33 proc. rodaków twierdziło, że nie ma wystarczająco pieniędzy, aby wieść godne życie. W tym roku grupa ta zwiększyła się do 40 proc. W grupie wiekowej od 35 do 99 lat uważa tak 43 proc. Polaków.
„Konsumencki raport płatności”, który pokazuje zdolności i zwyczaje płatnicze Polaków na tle 20 krajów europejskich opracowała międzynarodowa firma zarządzająca należnościami finansowymi Intrum Justiti. Badanie zostało przeprowadzone na przełomie maja i czerwca 2014 r. na reprezentatywnej próbie 21 187 osób w 21 krajach.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Dzien+Bez+Dlugow+Polacy+w+ogonie+Europy+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=25871

Udostępnij

Samorządowi urzędnicy kosztowali podatników 50 mld zł

Finanse biurokracja koszty samorząd urząd gminy wybory

w ciągu ubiegłej kadencji. Od 2011 roku do wczorajszych wyborów wynagrodzenia urzędników samorządowych rosły łącznie o ok. 300 mln zł rocznie. Najkosztowniejsi, bo najliczniejsi są urzędnicy gminni od 2011 do 2013 roku kosztowali od 7,6 do 8,1 mld zł rocznie. Pracownicy urzędów powiatowych co roku kosztowali około 2,4 mld zł, a wojewódzkich około 1,3 mld zł.
W 2011 roku gminna biurokracja kosztowała 11,33 mld zł, w 2013 roku – 11,91 mld zł. Jeśli ta tendencja się utrzymała w tym roku, przez ostatnie cztery lata samorząd kosztował nas ok. 47 mld zł. To mniej więcej o 10 mld zł więcej niż w poprzedniej kadencji.
Poza urzędnikami, na koszty utrzymania samorządów składają się płace wybieralnych członków władz: wójtów burmistrzów, prezydentów miast i radnych. Maksymalne wynagrodzenie wójta, burmistrza albo prezydenta nie może przekraczać 12 365,22 zł, a maksymalna dieta radnego nie może być wyższa od 2,6 tys zł. miesięcznie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/835578,armia-urzednikow-kosztuje-zobacz-ile-wydajemy-na-utrzymanie-samorzadow.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/835578,armia-urzednikow-kosztuje-zobacz-ile-wydajemy-na-utrzymanie-samorzadow.html