Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polacy bez medali na ciężarowych MŚ

Sport

Żaden z reprezentantów Polski nie wróci z Ałmaty w Kazachstanie z medalem mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów. W piątek przed medalową szansą stanął Adrian Zieliński, który jednak spalił wszystkie trzy podejścia w rwaniu i nie został sklasyfikowany w dwuboju. Lepiej spisał się młodszy brat Adriana, Tomasz Zieliński, który wyrwał 172 kg, a podrzucił 211 kg, co dało mu siódme miejsce w dwuboju.

W niedzielę w grupie A wystąpił Arkadiusz Michalski (kat. 105 kg), w turnieju zabrakło brązowego medalisty sprzed roku, Bartłomieja Bonka, który leczy kontuzję. Kategorię wygrał reprezentant Kazachstanu,  Ilia Iljin, który  uzyskał 432 kg (190+242), ustanawiając jednocześnie rekord świata w podrzucie. Michalski (175+222) zajął szóste miejsce.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pzpc.pl/?k1=1&art=4800

Udostępnij

Skra wygrywa z Lotosem ale traci pozycję lidera

Sport andrea anastasi mariusz wlazły plusliga siatkówka

Pięć setów trwało niedzielne spotkanie w Bełchatowie, w którym Skra podejmowała Lotos Trefl Sopot. Mecz lepiej zaczęli goście, którzy w pierwszym secie prowadzili 10:5, jednak wybił ich z rytmu czas wzięty przez Miguela Falascę i Skra doprowadziła do stanu 11:11. Do końca starcie było wyrównane i mimo piłki setowej dla Lotosu, Skra zwyciężyła. Bełchatowianie wygrali drugiego seta, a w trzecim po zaciętej walce górą był Lotos, wygrywając 30:28. W czwartej odsłonie ponownie lepsi okazali się zawodnicy z Gdańska, doprowadzając do tie-breaku. W piątym starciu wygrała Skra, zapisując na swym koncie kolejne zwycięstwo w lidze. Bełchatowianie stracili jednak pozycję lidera – zwycięstwo za komplet punktów z Transferem Bydgoszcz zaliczyła Asseco Resovia, wyprzedzając Skrę o punkt w ligowej tabeli.

MVP meczu został wybrany zdobywca 26 punktów, Mariusz Wlazły.

PGE Skra Bełchatów – Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (29:27, 25:19, 28:30, 19:25, 16:14)
Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/siatkowka/plus-liga/plusliga-szlagier-nie-zawiodl-pge-skra-belchatow-stracila-pozycje-lidera/hj2qm

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/siatkowka/plus-liga/plusliga-szlagier-nie-zawiodl-pge-skra-belchatow-stracila-pozycje-lidera/hj2qm