Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Aneksja Krymu była zgodna z prawem międzynarodowym

Polityka

powiedział prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie wyemitowanym wczoraj wieczorem w niemieckiej telewizji ARD. To zachód, według niego, zareagował nieadekwatnie. Prezydent powiedział, że mieszkańcy Krymu głosowali w referendum za przyłączeniem się do Rosji, lokalny parlament też był był za tym. Przypomina to sytuację w Kosowie, wówczas Trybunał w Hadze nie uznał ogłoszenia niepodległości za złamanie prawa międzynarodowego.
Na pytanie o rosyjskich żołnierzy na Krymie, Władimir Putin odpowiedział, że mieli jedynie zapewnić spokojny przebieg referendum i zapobiec rozlewowi krwi. Zaprzeczył też zarzutom, że Rosja dostarcza separatystom broni. Jak powiedział, ludzie, którzy walczą w słusznej sprawie i wierzą w to, zawsze znajdą broń. Poza tym zaatakował Ukrainę za wysłanie wojska na wschód Ukrainy.
Zdaniem prezydenta Rosji można wyjść z obecnej sytuacji, a on pracuje nad tym wspólnie z kanclerz Niemiec Andreą Merkel. Jego zdaniem stosunki Moskwy z Berlinem od dawna nie były tak dobre.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/475285,prezydent-rosji-wladimir-putin-o-ukrainie-nie-dostarczamy-broni-na-ukraine.html

Udostępnij

Prezydent Rosji odleciał z Australii przed zakończeniem

Polityka Australia g20 Julie Bishop minister spraw zagranicznych Australii premier Kanady putin rosja Stephen Harper szczyt g20 ukraina

szczytu G20 w Brisbane i wydaniem końcowego komunikatu. Przed opuszczeniem Australii prezydent Rosji Władimir Putin na konferencji prasowej zwołanej dla zaproszonych dziennikarzy skrytykował Ukrainę za decyzję wstrzymania finansowania Donbasu. Powiedział, że „w jego ocenie sytuacja na Ukrainie ma dobre perspektywy na rozwiązanie, jakkolwiek dziwne może się to wydawać”.
O zamiarze wcześniejszego wyjazdu, jak podawaliśmy, pisała już wczoraj agencja AFP. Kilka godzin po jej doniesieniu rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oficjalnie zdementował tę informację.
Nie wytrzymał presji, jakiej poddali go przywódcy państw zachodnich, skomentowała w telewizji wcześniejszy wyjazd minister spraw zagranicznych Australii Julie Bishop. Prezydent Rosji przyjęty był bardzo chłodno, a zachodni przywódcy kolejno domagali się przerwania rosyjskiej agresji na Ukrainie. Australijskie media przytaczają dialog z pierwszego spotkania prezydenta Putina i premiera Kanady Stephena Harpera.
– Myślę, że uścisnę panu dłoń, ale mam do powiedzenia tylko jedno: musicie odejść z Ukrainy – miał powiedzieć Harper. – Niestety to jest niemożliwe do wykonania, ponieważ nas tam nie ma – miał odpowiedzieć Putin. Słowa jednego i drugiego przytoczyli ich rzecznicy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-putin-opuszcza-g20-przed-oficjalnym-zakonczeniem-szczytu,nId,1552512#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-putin-opuszcza-g20-przed-oficjalnym-zakonczeniem-szczytu,nId,1552512#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox