Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Trwają wybory samorządowe

Polska

Wszystkie 27 435 lokali wyborczych zostało otwartych punktualnie o godzinie 7 w niedzielę. 30 milionów wyborców uprawnionych do głosowania może wziąć udział w wyborach samorządowych. Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej poinformowali, że do godziny 7:30 od początku ciszy wyborczej, czyli od soboty, doszło do 137 incydentów. Policja twierdzi, ze chodzi głównie o uszkadzanie, niszczenie lub zrywanie plakatów. Do najpoważniejszego zdarzenia mającego związek z głosowaniem doszło w gminie Głogów Małopolski. Podczas sprawdzania kart do głosowania okazało się, że brakuje ich 480. W związku z tym policja uczuliła komisje wyborcze, by zwracać uwagę żeby nikt nie wnosił kart do głosowania z zewnątrz.

O 13:30 PKW zorganizowała pierwszą konferencję prasową. Poinformowała, że frekwencja wyborcza o godzinie 12 wynosiła 14,59 %

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16975238,Trwaja_wybory__137_incydentow__Zginelo_pol_tysiaca.html

Udostępnij

Polacy przejmą dowództwo nad wojskami specjalnymi NATO

Polska dowództwo Jerzy Gut nato polscy komandosi Siły Odpowiedzi NATO Trident Juncture 2014 wojsko

Od nowego roku polscy komandosi będą dowodzili operacjami wojsk specjalnych Paktu Północnoatlantyckiego. To oznacza, że w ocenie dowództwa paktu nasi żołnierze są przygotowani do działania w każdym rejonie świata w ramach Sił Odpowiedzi NATO. Całoroczny dyżur będą pełnili żołnierze z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, Formozy z Gdyni oraz 7 eskadry działań specjalnych Bazy Lotnictwa Transportowego. Dowódcą komponentu będzie gen. bryg. Jerzy Gut, szef krakowskiego Centrum Operacji Specjalnych.

Siły Odpowiedzi NATO to specjalnie wydzielone oddziały wojskowe, których zadaniem jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa państw członkowskich Sojuszu. Niedługo zakończą się ostatnie ćwiczenia dowódczo-sztabowe całego zestawu Sił Odpowiedzi. Pod kryptonimem Trident Juncture 2014 kryje się scenariusz podjęcia działań militarnych na rzecz jednego z państw członkowskich, zaatakowanego przez agresora.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/68342,1157484-Nasi-komandosi-uderza-pierwsi.html?p=1

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/68342,1157484-Nasi-komandosi-uderza-pierwsi.html?p=1