Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Lekarz zarażony ebolą przyleciał do USA

Świat

W sobotę przetransportowano lekarza chorego na ebolę ze Sierra Leona do specjalistycznego ośrodka w stanie Nebraska. Służby medyczne podają, że stan 44-letniego doktora Martina Salii jest cięższy, niż pacjentów dotychczas leczonych w Stanach Zjednoczonych. Lekarz zaraził się wirusem we Freetown w Sierra Leone, gdzie pracował jako chirurg. Pierwsze objawy choroby zauważył 6 listopada, ale testy dały wynik negatywny. Dopiero poniedziałkowe testy pokazały wynik pozytywny. Martin Salii jest trzecim chorym na ebolę pacjentem leczonym w szpitalu w Omaha.

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że z powodu wirusa zmarło już 5177 ludzi na całym świecie.

 

Światowa Organizacja Zdrowia, WHO (ang. World Health Organization) to organizacja działająca w ramach ONZ, utworzona 7 kwietnia 1948 roku przez 88 państwa. zajmująca się ochroną zdrowia. Obecnie do WHO należą 194 kraje. Siedzibą organizacji jest Genewa. W rocznicę utworzenia WHO obchodzony jest t Światowy Dzień Zdrowia. Czytaj więcej o: WHO».

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/lekarz-z-ebola-wyladowal-w-usa-stan-krytyczny,488884,s.html

Udostępnij

Zagrożenie tsunami po trzęsieniu ziemi w Indonezji

Świat Amerykańska Służba Geofizyczna Centrum Ostrzegania przed Tsunami indonezja ostrzeżenie trzęsienie ziemi tsunami wyspy Moluków

W rejonie wysp Moluków w Indonezji sejsmografy zanotowały wstrząsy o sile 7,3 w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się około 47 kilometrów pod ziemią i ponad 130 kilometrów na północny zachód od miasta Ternate. Istnieje niebezpieczeństwo powstania lokalnych fal tsunami. Ostrzeżenie wydała Amerykańska Służba Geofizyczna. Centrum Ostrzegania przed Tsunami na Hawajach uściśliło natomiast, że alert dotyczy rejonu w promieniu około 300 km od epicentrum. Niebezpieczne fale mogą dotrzeć do Indonezji, Filipin, Palau, Papui Nowej Gwinei, Wysp Salomona i Wysp Marshalla.

Indonezja znajduje się w tzw. „Ognistym kręgu” wyznaczającym przebieg granic płyt tektonicznych. Jest więc szczególnie narażona na trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów. W 2004 roku w wyniku trzęsienia ziemi zginęło w tamtym rejonie ponad 230 tys. osób w kilkunastu krajach.

Światowa Organizacja Zdrowia, WHO (ang. World Health Organization) to organizacja działająca w ramach ONZ, utworzona 7 kwietnia 1948 roku przez 88 państwa. zajmująca się ochroną zdrowia. Obecnie do WHO należą 194 kraje. Siedzibą organizacji jest Genewa. W rocznicę utworzenia WHO obchodzony jest t Światowy Dzień Zdrowia. Czytaj więcej o: WHO».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16972325,Silne_trzesienia_ziemi__m_in__w_Indonezji_i_Peru_.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16972325,Silne_trzesienia_ziemi__m_in__w_Indonezji_i_Peru_.html