Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polacy przejmą dowództwo nad wojskami specjalnymi NATO

Polska

Od nowego roku polscy komandosi będą dowodzili operacjami wojsk specjalnych Paktu Północnoatlantyckiego. To oznacza, że w ocenie dowództwa paktu nasi żołnierze są przygotowani do działania w każdym rejonie świata w ramach Sił Odpowiedzi NATO. Całoroczny dyżur będą pełnili żołnierze z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, Formozy z Gdyni oraz 7 eskadry działań specjalnych Bazy Lotnictwa Transportowego. Dowódcą komponentu będzie gen. bryg. Jerzy Gut, szef krakowskiego Centrum Operacji Specjalnych.

Siły Odpowiedzi NATO to specjalnie wydzielone oddziały wojskowe, których zadaniem jest szybka reakcja w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa państw członkowskich Sojuszu. Niedługo zakończą się ostatnie ćwiczenia dowódczo-sztabowe całego zestawu Sił Odpowiedzi. Pod kryptonimem Trident Juncture 2014 kryje się scenariusz podjęcia działań militarnych na rzecz jednego z państw członkowskich, zaatakowanego przez agresora.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/68342,1157484-Nasi-komandosi-uderza-pierwsi.html?p=1

Udostępnij

Blisko milion złotych łapówki od firmy ochroniarskiej

Polska areszt Mistrzostwa świata w siatkówce polski związek piłki siatkowej prezes prokuratura siatkówka wiceprezes łapówka

wzięli prezes i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej za zlecenie ochrony podczas siatkarskiego mundialu, twierdzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Obydwóm podejrzanym prokuratura przedstawiła już zarzuty „przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za niedopuszczalną czynność preferencyjną” i złożyła dziś wniosek o ich aresztowanie w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa.
Prezesa PZPS Mirosław P. został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego na zlecenie prokuratury. Wiceprezes związku Artur P. usłyszał zarzuty prokuratury dziś rano. Łapówki miał im wręczyć właściciel firmy ochroniarskiej z Chorzowa Cezary P. On również usłyszał takie same zarzuty. Prokuratura nie wnioskowała o jego aresztowanie, poprzestając na zakazie opuszczania kraju.
Wszystkim trzem podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16972734,Prokuratura_chce_aresztu_dla_prezesa_i_wiceprezesa.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16972734,Prokuratura_chce_aresztu_dla_prezesa_i_wiceprezesa.html