Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Łukasz Kubot nie zagra w finale Masters

Sport

Na półfinale skończyła się przygoda Łukasza Kubota z tegorocznym turniejem Masters deblistów. Polak i jego szwedzki partner Robert Lindstedt świetnie zaprezentowali się w fazie grupowej, wygrywając wszystkie trzy mecze. W meczu półfinałowym zmierzyli się z chorwacko-brazylijską parą Ivan Dodig/Marcelo Melo. Pierwszy set do stanu 4:4 był bardzo wyrównany, potem jednak Polakowi i Szwedowi udało się przełamać rywali i wygrać 6:4. W drugim starciu znów padł wynik 6:4, jednak tym razem dla pary Dodig/Melo. W trzecim starciu (super tie-breaku) górą byli Chorwat i Brazylijczyk, wygrywając 10:6. W finale Melo i Dodig zmierzą się z Bobem i Mike’m Bryanami.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/tenis,lukasz-kubot-i-robert-lindstedt-przegrali-w-atp-world-tour-finals,artykul,518678,1,289.html

Udostępnij

Trzy sparingi piłkarek ręcznych przed ME

Sport kim rasmussen mistrzostwa europy patrycja kulwińska piłka ręczna

Selekcjoner kadry piłkarek ręcznych Kim Rasmussen powołał kadrę przed zaplanowanymi na grudzień Mistrzostwami Europy. Powołanie 16 zawodniczek nie wyklucza jednak występu innych na głównej imprezie sezonu. – Na liście, którą wysłaliśmy do EHF, znalazło się 28 nazwisk – tłumaczy Rasmussen. Trener zabezpiecza się w ten sposób przed urazami swoich zawodniczek. Na konsultacji szkoleniowej w Pruszkowie (3-5 grudnia) pojawią się także zawodniczki spoza wybranej „szesnastki”. Wcześniej w hiszpańskiej Maladze kadra Rasmussena zagra trzy mecze kontrolne – z Hiszpanią (z którą zmierzy się także podczas ME), Brazylią (aktualne mistrzynie świata) i z Tunezją.

Mistrzostwa Europy na Węgrzech i w Chorwacji rozpoczną się 6, a potrwają do 22 grudnia.

REPREZENTACJA NA ME KOBIET 2014
Bramkarki: Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia), Izabela Prudzienica (Energa Koszalin).
Rozgrywające: Kinga Byzdra (Budućnost Podgorica, Czarnogóra), Marta Gęga (MKS Selgros), Karolina Kudłacz (HC Lipsk, Niemcy), Iwona Niedźwiedź, Aleksandra Zych (Vistal Gdynia), Karolina Siódmiak (AWFiS Gdańsk), Alina Wojtas (Larvik HK, Norwegia).
Skrzydłowe: Kinga Grzyb (Start Elbląg), Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia), Agnieszka Kocela (MKS Selgros), Karolina Zalewska (Issy Paris Handball, Francja).
Obrotowe: Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin), Patrycja Kulwińska (Vistal), Monika Stachowska (SPR Pogoń Szczecin).

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-reczna,kim-rasmussen-podal-16-osobowa-kadre-na-grudniowe-mistrzostwa-europy,artykul,518438,1,284.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-reczna,kim-rasmussen-podal-16-osobowa-kadre-na-grudniowe-mistrzostwa-europy,artykul,518438,1,284.html