Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Blisko milion złotych łapówki od firmy ochroniarskiej

Polska

wzięli prezes i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej za zlecenie ochrony podczas siatkarskiego mundialu, twierdzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Obydwóm podejrzanym prokuratura przedstawiła już zarzuty „przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za niedopuszczalną czynność preferencyjną” i złożyła dziś wniosek o ich aresztowanie w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa.
Prezesa PZPS Mirosław P. został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego na zlecenie prokuratury. Wiceprezes związku Artur P. usłyszał zarzuty prokuratury dziś rano. Łapówki miał im wręczyć właściciel firmy ochroniarskiej z Chorzowa Cezary P. On również usłyszał takie same zarzuty. Prokuratura nie wnioskowała o jego aresztowanie, poprzestając na zakazie opuszczania kraju.
Wszystkim trzem podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16972734,Prokuratura_chce_aresztu_dla_prezesa_i_wiceprezesa.html

Udostępnij

Sklep markowystyl.pl oszukiwał klientów

Polska Cyberprzestępczość klienci kraków markowysklep.pl policja sklep internetowy wyłudzanie pieniędzy zatrzymanie

Policja zamknęła internetowy sklep, oferujący markowe ubrania i obuwie w bardzo niskich cenach. Zamówiony towar nigdy nie trafiał do odbiorców. Krakowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami wydziału do walki z cyberprzestępczością małopolskiej policji zatrzymali dwóch właścicieli sklepu. Okazało się, że nie mieli oni żadnego towaru, a dla wzmocnienia wiarygodności sklepu kupowali w serwisie aukcyjnym tzw. polubienia. Firma powstała 16 października i od początku była nastawiona na wyłudzanie pieniędzy. Na zabezpieczonych przez policję kontach bankowych znajduje się 400 tysięcy złotych. NIP, którym posługiwała się firma, należał do innego przedsiębiorcy, a adres do osobistego odbioru przesyłki to pusta działka pod Krakowem. Na policję zgłaszają się poszkodowani. Funkcjonariusze twierdzą, że może być ich nawet kilka tysięcy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/480105/Kupowales-w-tym-sklepie-internetowym-Oszukali-cie/

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/480105/Kupowales-w-tym-sklepie-internetowym-Oszukali-cie/