Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Unia Europejska odbierze 77 mln euro polskim rolnikom

Finanse

bo Komisja Europejska ma zastrzeżenia do 25 proc. funduszy wypłaconych grupom producenckim, głownie sadownikom, w 2013 roku. Polska dostała największe w UE dotacje, razem 300 mln euro. Warunkiem otrzymania dotacji było przedstawienie przez grupę producentów biznesplanu i realizowanie go. Kontrolerzy Komisji Europejskiej stwierdzili, że w Polsce powstawały grupy sadowników, które przedstawiły biznesplany i wzięły dotację, ale następnie nie realizowały tego, do czego się zobowiązały, przy bierności Ministerstwa Rolnictwa, które ani nie weryfikowało zgłoszeń po dotacje, ani nie kontrolowało realizacji zobowiązań. Takie fałszywe grupy wzięły 77 mln euro dotacji. Komisja Europejska zażądała kontroli grup producenckich i zwrot nienależnych ale wypłaconych funduszy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/rolnicy-maja-klopot-z-unia-moga-stracic-miliony-euro_a18756

Udostępnij

Państwo Islamskie wprowadza własną walutę

Finanse Abu Bakr al-Bagdadi dinar direm dżihad dżihadyści kalifat państwo islamskie szariat

na podbitych terytoriach, poinformowała wczoraj agencja Associated Press. Środkiem płatniczym będą monety, które, jak oświadczył przywódca dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakr al-Bagdadi, mają „zastąpić system monetarny tyranów” narzucany przez Zachód, aby „niewolić muzułmanów”.
Podstawową jednostką monetarną będzie dinar, moneta o zawartości 4 g złota. Największym nominałem ma być moneta 5-dinarowa zawierająca 21 g kruszcu. Będą też monety o mniejszej wartości, srebrne i brązowe o różnej wartości liczonej w diremach, ułamkach dinara.
Państwo Islamskie jest dziś najprawdopodobniej najbogatszą organizacją terrorystyczną na świecie, jego dzienny dochód wynosi ponad milion dolarów. Głównym źródłem jest sprzedaż na czarnym rynku sąsiednich krajów ropy z zagarniętych złóż syryjskich, a ostatnio również irackich. Na opanowanych terenach dżihadyści utworzyli kalifat o strukturze zbliżonej do państwowej. Obowiązuje tam prawo szariatu, a terroryści masowo stosują przemoc, tortury i ludobójstwo wobec nieposłusznych i niewiernych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://secretproduction.gr/wp-content/uploads/2014/11/is-cur.jpg

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://secretproduction.gr/wp-content/uploads/2014/11/is-cur.jpg