Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Trzy sparingi piłkarek ręcznych przed ME

Sport

Selekcjoner kadry piłkarek ręcznych Kim Rasmussen powołał kadrę przed zaplanowanymi na grudzień Mistrzostwami Europy. Powołanie 16 zawodniczek nie wyklucza jednak występu innych na głównej imprezie sezonu. – Na liście, którą wysłaliśmy do EHF, znalazło się 28 nazwisk – tłumaczy Rasmussen. Trener zabezpiecza się w ten sposób przed urazami swoich zawodniczek. Na konsultacji szkoleniowej w Pruszkowie (3-5 grudnia) pojawią się także zawodniczki spoza wybranej „szesnastki”. Wcześniej w hiszpańskiej Maladze kadra Rasmussena zagra trzy mecze kontrolne – z Hiszpanią (z którą zmierzy się także podczas ME), Brazylią (aktualne mistrzynie świata) i z Tunezją.

Mistrzostwa Europy na Węgrzech i w Chorwacji rozpoczną się 6, a potrwają do 22 grudnia.

REPREZENTACJA NA ME KOBIET 2014
Bramkarki: Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia), Izabela Prudzienica (Energa Koszalin).
Rozgrywające: Kinga Byzdra (Budućnost Podgorica, Czarnogóra), Marta Gęga (MKS Selgros), Karolina Kudłacz (HC Lipsk, Niemcy), Iwona Niedźwiedź, Aleksandra Zych (Vistal Gdynia), Karolina Siódmiak (AWFiS Gdańsk), Alina Wojtas (Larvik HK, Norwegia).
Skrzydłowe: Kinga Grzyb (Start Elbląg), Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia), Agnieszka Kocela (MKS Selgros), Karolina Zalewska (Issy Paris Handball, Francja).
Obrotowe: Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin), Patrycja Kulwińska (Vistal), Monika Stachowska (SPR Pogoń Szczecin).