Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Do zamknięcia lokali wyborczych agitacja zakazana

Polityka

a kara za złamanie zakazu może wynieść milion złotych. Tak wysoka grzywna – od 500 tys. do miliona zł – grozi za publikowanie podczas ciszy wyborczej wyników sondaży dotyczących wyników wyborów albo frekwencji wyborczej.
Cisza wyborcza zaczęła się o północy z piątku na sobotę i trwać będzie do godziny 21 w niedzielę. Okres ten może zostać przedłużony, jeśli wybory będą trwać dłużej.
Dziś i jutro nie można urządzać żadnych spotkań i wieców wyborczych, rozdawać ulotek czy rozklejać plakatów. Cisza obowiązuje również w mediach oraz w Internecie. Nawet agitacja na portalach społecznościowych może zostać potraktowana jako złamanie ciszy.
Obowiązek zachowania ciszy wyborczej budzi sprzeciw wielu publicystów i politologów, choć nie brakuje i jej zwolenników.
Wybory samorządowe odbędą się jutro, lokale wyborcze będą otwarte od 7.00 do 21.00. Polacy wybiorą 47 tysięcy radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1288484,Trwa-cisza-wyborcza-przed-wyborami-samorzadowymi

Udostępnij

Angela Merkel będzie rozmawiać z Władimirem Putinem

Polityka angela merkel Australia Brisbane g20 Niemcy rosja ukraina USA wielka brytania wojna

o sytuacji na Ukrainie podczas szczytu G20 w Brisbane w Australii. Kanclerz Merkel zapowiedziała to dziś podczas konferencji prasowej zwołanej przed wyjazdem na szczyt. Przed kilkoma dniami, jak pisaliśmy, Waszyngton zapowiedział, że prezydent USA Barak Obama nie planuje rozmów z prezydentem Rosji.
– Jest szansa, że dojdzie do spotkania (z Putinem) – cytuje słowa kanclerz Niemiec agencję DPA – po rozmowie z premierem Nowej Zelandii Johnem Keyem w piątek w Auckland.
Dziennikarze poprosili też kanclerz Merkel o komentarz do faktu rejsu rosyjskiej grupy krążownika rakietowego Wariag w kierunku Australii akurat podczas szczytu. Odpowiedziała, że nie jest to ważny problem. – Uważam, że znacznie bardziej niepokojące jest naruszanie integralności Ukrainy. Porozumienie z Mińska nie jest przestrzegane. To mnie niepokoi. To będzie tematem przy okazji spotkania G20 – powiedziała.
Szczyt G20, który jest spotkaniem szefów 20 najbogatszych krajów świata rozpocznie się jutro w Brisbane w Australii. Głównym tematem rozmów mają być problemy gospodarcze.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19492,merkel-chce-rozmawiac-z-putinem-o-ukrainie.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19492,merkel-chce-rozmawiac-z-putinem-o-ukrainie.html