Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska najgorsza w statystykach wypadków na torach

Polska

Na polskich torach dochodzi do największej liczby wypadków w całej Unii Europejskiej, wskazuje raport Europejskiej Agencji Kolejowej. Według międzynarodowych ekspertów przejazdy kolejowe w Polsce są coraz gorzej zabezpieczane. W 2013 roku na torach doszło do 328 groźnych wypadków, w których zginęło 227 osób. To prawie dwukrotnie więcej, niż w zajmujących drugie miejsce w rankingu sąsiednich Niemczech. Co charakterystyczne dla statystyk w naszym kraju, w wypadkach rzadko giną pasażerowie kolei. Zdarzyło się to sześć razy. Najczęściej ofiarami są ludzie przechodzący lub przejeżdżający przez torowiska. Rok temu w 75 takich wypadkach zginęły 52 osoby.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/480091/Polska-z-najwieksza-iloscia-wypadkow-na-torach-w-calej-Unii/

Udostępnij

Wybory: system informatyczny nie powinien zawieść

Polska Państwowa Komisja Wyborcza PKW system informatyczny wybory samorządowe wybory uzupełniające

– Sytuacja jest niezbyt komfortowa, ale nie taka, by określać ją alarmistyczną – odpowiedział sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) Stanisław Zabłocki na zadane podczas konferencji prasowej pytanie, czy system informatyczny gromadzący wyniki głosowania nie zawiedzie. Równie ostrożnie na ten temat wypowiadał się dziś przewodniczący PKW Stefan Jaworski.
Dwa tygodnie temu podczas sprawdzania przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi system odmówił posłuszeństwa i musiano przerwać test. W czwartek Romuald Drapiński z Krajowego Biura Wyborczego zapewnił, że błędy zostały poprawione i system działa sprawnie.
Wcześniej, na początku października, ostatniego dnia przyjmowania od komitetów zgłoszeń list kandydatów na radnych w jesiennych wyborach samorządowych nastąpiła krótkotrwała awaria systemu wyborczego. Przerwa w działaniu systemu trwała godzinę. System zawiódł również w czasie wyborów uzupełniających do Senatu.
Oprogramowanie przygotowała firma Nabino z Łodzi za 400 tys. zł. Była jedyną, która zgłosiła się do ogłoszonego w sierpniu drugiego przetargu. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo żądna z firm, które się zgłosiły nie spełniała jego warunków.
Państwowa Komisja Wyborcza jest zdania, że ustawa o zamówieniach publicznych nakładająca obowiązek ogłaszania przetargów nie powinna dotyczyć zleceń związanych z wyborami. Wniosek w tej sprawie został złożony w sejmowej komisji cyfryzacji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-samorzadowe/artykuly/475121,panstwowa-komisja-wyborcza-o-systemie-informatycznym-na-wybory-samorzadowe-2014.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-samorzadowe/artykuly/475121,panstwowa-komisja-wyborcza-o-systemie-informatycznym-na-wybory-samorzadowe-2014.html