Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Lubelskie kopalnie przeciw ministerstwu środowiska

Gospodarka

Lubelski Węgiel Bogdanka zaskarży do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzję Ministerstwa Środowiska o odmowie wydania koncesji na wydobycie węgla w obszarach sąsiadujących z kopalnią. O koncesję na tych obszarach stara się również australijska spółka, która przeprowadziła tam badania geologiczne. Pierwszą decyzję odmowną ministerstwo wydało we wrześniu, Bogdanka odwołała się i 12 października otrzymała ponowną odmowę.
Kopalnie Bogdanki dostarczają około 25 proc. węgla do polskich elektrowni, a cale przedsiębiorstwo jest dochodowe, w odróżnieniu od górnośląskich koncernów. Obecne zasoby węgla zapewniają wydobycie do 2034 roku, ale zarząd chce przedłużyć ten okres o kolejne dwadzieścia lat. Sporne obszary nie są jedynymi, na których Bogdanka chce otwierać nowe kopalnie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: https://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141114/LECZNA/141119793

Udostępnij

Produkt krajowy brutto najszybciej rośnie w Polsce

Gospodarka Europa Eurostat GUS Główny Urząd Statystyczny polska produkt krajowy bruto produkt krajowy brutto strefa euro

Produkt krajowy brutto w III kwartale wzrósł w Polsce o 3,3 proc. w porównaniu do III kwartału roku ubiegłego. W ten sam sposób liczony PKB dla całej Unii Europejskiej wzrósł o 1,3 proc, a w strefie euro 0,8 proc. W porównaniu z II kwartałem PKB w Polsce wzrósł o 0,9 proc., w Unii Europejskiej wzrost wyniósł 0,3 proc., a w strefie euro 0,2 proc.
Według danych GUS-u i Eurostatu wzrost gospodarczy Polski liczony w ujęciu rocznym wyniósł 3,4 proc. i był najszybszy w całej Unii Europejskiej. Drugie miejsce zajęła Rumunia, której PKB wzrósł o 3.3 proc. , a trzeci3e Węgry ze wzrostem 3,1 proc. Zabrakło danych z Irlandii; mają być ogłoszone w ciągu kilku dni.
Analitycy przewidywali, że PKB Polski będzie rósł wolniej niż w pierwszej połowie roku i wzrośnie w III kwartale o 2.8 proc. Jak pisaliśmy dziś rano, Bank Światowy obniżył prognozy wzrostu PKB Polski w całym roku 2014 z przewidywanych wcześniej 3,2 proc. do 3 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-najlepsza-w-UE-pod-nieobecnosc-Irlandii-7223245.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-najlepsza-w-UE-pod-nieobecnosc-Irlandii-7223245.html