Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Orzechy włoskie pomagają zwalczać raka prostaty

Nauka i Technologie

Dieta bogata w orzechy włoskie lub olej z nich spowolniła u laboratoryjnych myszy wzrost raka prostaty, czemu towarzyszył spadek poziomu cholesterolu i wzrost insulinowrażliwości – stwierdzili badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Pozytywny wpływ orzechów został dostrzeżony już wcześniej, jednak brakowało doprecyzowania, jaka zawarta w orzechach substancja odpowiada za ich dobroczynny wpływ.

18-tygodniowe obserwacje gryzoni pozwoliły na postawienie wniosku, że kluczowe może być połączenie zawartych w orzechach kwasów omega-3 z jakimś innym składnikiem. Badania wykluczyły m.in. cynk, magnez i selen oraz błonnik. Jednocześnie udało się ustalić, że dieta bogata w orzechy nie tylko powstrzymuje wzrost guza, ale w ogóle zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Komentujący uzyskane wyniki Paul Davis z Uniwersytetu Kalifornijskiego stwierdził: „Latami rząd USA prowadził krucjatę przeciw tłuszczom. Myślę, że [niekiedy] ze szkodą dla nas. Idealnym tego przykładem są orzechy włoskie. (…) Wykazaliśmy, że to nie omega-3, w grę może jednak wchodzić połączenie omega-3 z innym składnikiem oleju z orzechów włoskich. Staje się coraz bardziej oczywiste, że w żywieniu nigdy nie chodzi o jedną rzecz; to zawsze kwestia połączenia.”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/orzechy-wloskie-rak-prostaty-guz-wzrost-insulinopodobny-czynnik-wzrostu-1-IGF-1-cholesterol-insulinowrazliwosc-Paul-Davis,21390

Udostępnij

Projekt Tango – tablet świadomy swojego otoczenia

Nauka i Technologie 3D Google Google Glass Google Play Mapowanie 3D Mapowanie otoczenia Project Tango tablet Tango Wersja deweloperska

Po wielomiesięcznych, enigmatycznych zapowiedziach Google ujawnił urządzenie zbudowane w ramach Projektu Tango. W serwisie internetowym firmy pojawiła się zapowiedź sprzedaży tabletu, który – dzięki zespołowi różnych czujników – będzie świadomy otoczenia, w jakim się znajduje.

W praktyce oznacza to, że wystarczy krótka przechadzka z urządzeniem w ręce, by tablet samodzielnie stworzył trójwymiarową mapę pomieszczenia i znajdujących się w nim obiektów. Tablet – podobnie jak m.in. okulary Google Glass – będzie początkowo sprzedawany w wersji deweloperskiej, czyli przeznaczonej nie dla zwykłych klientów, ale m.in. dla twórców oprogramowania.

Zgodnie z ujawnioną specyfikacją, tablet Google Tango będzie wyposażony w układ Nvidia Tegra K1, 4 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. Będzie miał również kamerę śledzącą ruch, czujniki głębi oraz moduły łączności Wi-Fi i NFC.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/tablet-tango-juz-w-google-play-ale-na-razie-nie-mozna-go-kupic/

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/tablet-tango-juz-w-google-play-ale-na-razie-nie-mozna-go-kupic/