Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

NATO zwiększa aktywność w odpowiedzi na aktywność Rosji

Świat

powiedział w dwóch wywiadach sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.
– Rosja potroiła swoje akcje militarne w porównaniu z zeszłym rokiem. A my pięciokrotnie zwiększyliśmy nasze operacje i akcje kontrolne – powiedział w wywiadzie dla włoskiego dziennika „Corriere della Sera”. Poinformował też, że pakt uruchomił do dyspozycji Kijowa pięć kanałów finansowania i zwiększył aktywność militarną w regionie.
– Obserwowaliśmy w minionych dniach, że Rosja znów dostarcza na Ukrainę broń, sprzęt wojskowy, artylerię, czołgi i rakiety – uzasadniał posunięcia NATO Jens Stoltenberg w wywiadzie dla tabloidu „Bild” – Prezydent Putin w oczywisty sposób złamał postanowienia o rozejmie i ponownie naruszył integralność Ukrainy.
Szef NATO mówił też o lotach rosyjskich samolotów wojskowych. Według niego co najmniej sto razy samoloty państw członkowskich stwierdziły obecność rosyjskich bombowców lecących w kierunku Gibraltaru czy Portugalii. Podczas tych lotów rosyjscy piloci często nie odpowiadali na komunikaty od innych samolotów i wież kontrolnych, a także wyłączali transpondery, a to stwarzało zagrożenie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/putins-bomber-stoltenberg-ostry-jak-nigdy,488354,s.html

Udostępnij

Porozumienie Państwa Islamskiego z Al-Kaidą

Świat Al-Kaida barack obama dżihadyści irak międzynarodowa koalicja państwo islamskie Syria USA waszyngton

Oba ugrupowania ustaliły, że przestaną zwalczać się nawzajem i połączą siły w walce z przeciwnikami. Te informacje podaje Associated Press, powołując się w swoich doniesieniach na wysokiego przedstawiciela syryjskiej opozycji i jednego z przywódców rebeliantów. To bardzo zła wiadomość dla umiarkowanych syryjskich rebeliantów, reżimu Asada i Stanów Zjednocznych. Waszyngton będzie musiał przystosować swoją strategię do nowych trudności. Barack Obama chciał dozbroić umiarkowane frakcje syryjskich rebeliantów do walki z dżihadystami i jednocześnie przeprowadzać ataki z powietrza na cele Państwa Islamskiego. Frakcje wspierane przez USA, mimo pomocy z Zachodu mogą nie poradzić sobie w walce z podwójnym wrogiem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16965506,AP__IS_zawarlo_porozumienie_z_Al_Kaida__Polacza_sily.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16965506,AP__IS_zawarlo_porozumienie_z_Al_Kaida__Polacza_sily.html