Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wybory: system informatyczny nie powinien zawieść

Polska

– Sytuacja jest niezbyt komfortowa, ale nie taka, by określać ją alarmistyczną – odpowiedział sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) Stanisław Zabłocki na zadane podczas konferencji prasowej pytanie, czy system informatyczny gromadzący wyniki głosowania nie zawiedzie. Równie ostrożnie na ten temat wypowiadał się dziś przewodniczący PKW Stefan Jaworski.
Dwa tygodnie temu podczas sprawdzania przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi system odmówił posłuszeństwa i musiano przerwać test. W czwartek Romuald Drapiński z Krajowego Biura Wyborczego zapewnił, że błędy zostały poprawione i system działa sprawnie.
Wcześniej, na początku października, ostatniego dnia przyjmowania od komitetów zgłoszeń list kandydatów na radnych w jesiennych wyborach samorządowych nastąpiła krótkotrwała awaria systemu wyborczego. Przerwa w działaniu systemu trwała godzinę. System zawiódł również w czasie wyborów uzupełniających do Senatu.
Oprogramowanie przygotowała firma Nabino z Łodzi za 400 tys. zł. Była jedyną, która zgłosiła się do ogłoszonego w sierpniu drugiego przetargu. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo żądna z firm, które się zgłosiły nie spełniała jego warunków.
Państwowa Komisja Wyborcza jest zdania, że ustawa o zamówieniach publicznych nakładająca obowiązek ogłaszania przetargów nie powinna dotyczyć zleceń związanych z wyborami. Wniosek w tej sprawie został złożony w sejmowej komisji cyfryzacji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-samorzadowe/artykuly/475121,panstwowa-komisja-wyborcza-o-systemie-informatycznym-na-wybory-samorzadowe-2014.html

Udostępnij

Pożar w warszawskiej prokuraturze

Polska abp Wesołowski akcja gaśnicza delegacje zagraniczne pożar prokuratura okręgowa Warszawa

Straż otrzymała zgłoszenie o pożarze, który wybuchł w czwartek w budynku Prokuratury Okręgowej przy ul. Chocimskiej około godziny 19. Zapaliło się pomieszczenie o powierzchni około 100 m2 na poddaszu. Z budynku ewakuowano siedem osób. Akcję utrudniało zadymienie, ale strażakom udało się opanować pożar. Według rzecznika prokuratury Przemysława Nowaka paliło się szóste piętro na którym nie ma pokojów prokuratorów, ani ważnych akt i dokumentów. Uszkodzone zostały tylko pomieszczenia użytkowe i sala konferencyjna. W prokuraturze prowadzone są między innymi śledztwa dotyczące abp. Wesołowskiego i afery związanej z zagranicznymi wyjazdami posłów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1287197,Pozar-w-budynku-Prokuratury-Okregowej-w-Warszawie-Co-z-aktami

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1287197,Pozar-w-budynku-Prokuratury-Okregowej-w-Warszawie-Co-z-aktami