Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

100 mln zł na wsparcie zagranicznych inwestycji

Finanse

małych i średnich firm planuje przeznaczyć tworzony Fundusz Ekspansji Zagranicznej. Pierwsze projekty mogą pojawić się już w I połowie przyszłego roku. Finansowane będą inwestycje o wartości od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych. W ciągu siedmiu lat na ten cel ma zostać wydane 7 mld zł.
– Duże spółki Skarbu Państwa prowadzą coraz śmielszą ekspansję zagraniczną. Liczymy, że Fundusz Ekspansji Zagranicznej będzie impulsem do rozwoju dla firm z sektora MŚP, umożliwi im pozyskiwanie know-how i rozszerzenie rynków zbytu, co przełoży się na wyższe zyski, a w ogólnym rozrachunku na wzrost polskiej gospodarki. Wejście partnera publicznego daje możliwość bezpiecznego przekraczania formalnych granic gospodarczych – poprzez wsparcie finansowe, rozłożenie ryzyka pomiędzy inwestora prywatnego i publicznego oraz zwiększenie wiarygodności firmy – uzasadnia projekt minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://globaleconomy.pl/gospodarka/swiat/artykuly/12405-nawet-1-5-mld-zl-na-wsparcie-ekspansji-zagranicznej-polskich-firm-trwaja-prace-nad-nowym-funduszem

Udostępnij

Deflacja pogłębia się, ceny nie rosną od maja

Finanse ceny deflacja GUS Główny Urząd Statystyczny inflacja minister finansów

Nie zmieniły się w porównaniu z wrześniem ceny towarów i usług w Polsce, poinformował wczoraj Główny Urząd Statystyczny. Ekonomiści . W porównaniu z październikiem zeszłego roku są o 0,6 proc. niższe. Tegoroczne wrześniowe ceny były niższe od ubiegłorocznych wrześniowych o 0,3 proc. Ekonomiści mówią o pogłębiającej się deflacji.
Na spadek średniego poziomu cen – jeśli liczyć rok do roku – najsilniej wpłynęły w październiku ceny żywności o 2,4 proc. niższe od cen z października 2013 roku, ceny transportu – o 3 proc. niższe – oraz ceny odzieży i obuwia niższe o 4,6 proc. od ubiegłorocznych. Analitycy przewidują, że taka sytuacja trwać będzie do końca tego roku, może nawet objąć pierwszy kwartał roku przyszłego.
Stabilne ceny są korzystne dla konsumentów, ale część ekonomistów obawia się negatywnych skutków deflacji dla gospodarki. Zdaniem ministra finansów Mateusza Szczurka nie jest to dla gospodarki groźne, dlatego, jak zapewnił, jego resort nie będzie z tym walczyć.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1286149,Deflacja-az-do-2015-roku-GUS-ceny-spadly-w-pazdzierniku-o-06-proc-rdr

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1286149,Deflacja-az-do-2015-roku-GUS-ceny-spadly-w-pazdzierniku-o-06-proc-rdr