Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Pożar w warszawskiej prokuraturze

Polska

Straż otrzymała zgłoszenie o pożarze, który wybuchł w czwartek w budynku Prokuratury Okręgowej przy ul. Chocimskiej około godziny 19. Zapaliło się pomieszczenie o powierzchni około 100 m2 na poddaszu. Z budynku ewakuowano siedem osób. Akcję utrudniało zadymienie, ale strażakom udało się opanować pożar. Według rzecznika prokuratury Przemysława Nowaka paliło się szóste piętro na którym nie ma pokojów prokuratorów, ani ważnych akt i dokumentów. Uszkodzone zostały tylko pomieszczenia użytkowe i sala konferencyjna. W prokuraturze prowadzone są między innymi śledztwa dotyczące abp. Wesołowskiego i afery związanej z zagranicznymi wyjazdami posłów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1287197,Pozar-w-budynku-Prokuratury-Okregowej-w-Warszawie-Co-z-aktami

Udostępnij

8,6 mln zł kosztowały wyjazdy zagraniczne posłów

Polska podróże posłów Sejm strasburg

obecnej kadencji. W Internecie opublikowane zostało zestawienie zagranicznych wyjazdów posłów, zawierające również informacje o kosztach oraz odrębne zestawienie podróży samochodowych. Niekwestionowanym liderem rankingu kosztów poselskich podróży zagranicznych opracowanego przez dziennikarzy analizujących zestawienie, okazał się poseł Tadeusz Iwiński z SLD, którego wyjazdy kosztowały ponad 402 tysiące złotych. Drugie miejsce zajął poseł Jan Dziedziczak z PiS-u – jego wyjazdy kosztowały ponad 211 tysięcy złotych, a trzecie posłanka Barbara Bartuś, również z PiS-u, która przejeździła prawie 204 tysiące złotych.
Dziennikarze radia RMF FM wykryli też, że niektórzy posłowie w tym samym czasie przebywali za granicą i głosowali w Sejmie. Zdolność do przebywania w tym samym czasie w Warszawie i za granicą ujawnili nie tylko szeregowi posłowie, ale i pełniący poważne funkcje. W czerwcu 2012 roku minister Andrzej Halicki z PO, szef sejmowej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy był tego samego dnia na sesji Rady w Strasburgu i na posiedzeniu Sejmu w Warszawie, podobnie jak wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska, też z Platformy Obywatelskiej. Wyjazd posła i posłanki do Strasburga kosztował po 5,5 tys. zł.
Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zapowiedział utworzenie komisji do spraw zagranicznych wyjazdów parlamentarzystów oraz powołanie pełnomocnika ds. procedur antykorupcyjnych.
Z OSTATNIEJ CHWILI
Kancelaria Sejmu dziś po południu sprostowała informację o równoczesnym pobycie w Strasburgu i Warszawie ministra Andrzeja Halickiego i wicemarszałek Elżbiety Radziszewskiej zawarte w zestawieniu. Obydwoje skrócili pobyt w Strasburgu i poinformowali o tym kancelarię, która w zestawieniu tego nie uwzględniła.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wiadomosci/news-obiezyswiat-tadeusz-iwinski-na-jego-podroze-wydalismy-403-ty,nId,1551327

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wiadomosci/news-obiezyswiat-tadeusz-iwinski-na-jego-podroze-wydalismy-403-ty,nId,1551327