Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

David Cameron grozi Rosji zaostrzeniem sankcji

Polityka

dzień przed szczytem G20, który rozpoczyna się jutro w Brisbane w Australii. Na szczyt przyjedzie między innymi prezydent Rosji Władimir Putin. Rozmowy mają dotyczyć przede wszystkim spraw gospodarczych.
– Wciąż mam nadzieję, że Rosja pójdzie po rozum do głowy i uświadomi sobie, że powinna pozwolić Ukrainie na rozwijanie się jako suwerenne i wolne państwo, mogące ze swobodą podejmować decyzje – powiedział premier Wielkiej Brytanii na konferencji prasowej w Canberze.
Jest to kolejny głos w sprawie konfliktu na Ukrainie. Wcześniej poszerzeniem sankcji groził prezydent USA Barack Obama. Rosja odpowiedziała oświadczeniem, w którym zaprzeczyła doniesieniom o udzielaniu wojskowej pomocy separatystom i obecności rosyjskich żołnierzy na wschodzie Ukrainy, a premier Miedwiediew oznajmił, że tylko bezwarunkowe zniesienie sankcji może poprawić stosunki między Rosją a zachodem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19489,cameron-o-zaostrzeniu-sankcji-wobec-rosji.html

Udostępnij

Najpierw znieście sankcje, potem możemy rozmawiać

Polityka ASEAN Australia barack obama Birma dmitrij miedwiediew g20 Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodnie władimir putin

– Należy zrezygnować z sankcji i przejść w stosunkach do zwykłego trybu pracy, do normalnych, spokojnych, produktywnych rozmów – powiedział premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podczas dzisiejszej rozmowy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą. Rozmowa odbyła się na korytarzu po zakończeniu obrad dwudniowego szczytu 10 państw członkowskich Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) w stolicy Birmy Naypyidaw.
Rosyjskie media donosząc o rozmowie Miedwiediewa z Obamą przypominają, że w październiku powiedział on, że jakakolwiek poprawa stosunków Rosji z zachodem przed zniesieniem sankcji jest „absolutnie niemożliwa”. Miedwiediew dodał, że sankcje i tak za jakiś czas zostaną zniesione.
Z Birmy Barack Obama pojedzie do Australii na szczyt G20, na którym przyjedzie też prezydent Rosji Władimir Putin. doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Ben Rhodes. Zapowiedział już, że „nie jest planowane kolejne spotkanie prezydentów USA i Rosji, Baracka Obamy i Władimira Putina na marginesie szczytu G20 w najbliższy weekend w Australii”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16959067,Miedwiediew__Poprawa_stosunkow_z_Zachodem_wymaga_zniesienia.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16959067,Miedwiediew__Poprawa_stosunkow_z_Zachodem_wymaga_zniesienia.html