Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Adam Nawałka: Przyjechaliśmy po trzy punkty

Sport

-Przyjechaliśmy tu z konkretnym celem zdobycia trzech punktów – zapowiedział na konferencji prasowej przed meczem z Gruzją selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. – Na pewno nie będziemy atakować przez 90 minut. Wiadomo, że trzeba będzie zagrać bardzo agresywnie w środkowej strefie, jak również być przygotowanym na to, by nasza obrona była bardzo stabilna – podkreślał trener.

Polska zmierzy się z Gruzją w piątek, 14 listopada, na boisku w Tbilisi w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2016. Jeszcze przed meczem doszło do zaskakującej decyzji selekcjonera rywali. Trener Gruzji, Temur Kecbaja, zapowiedział, że niezależnie od wyniku spotkania poda się do dymisji.

Początek meczu zaplanowano na 18.00 (czasu polskiego). Transmisję przeprowadzi w otwartym kanale Polsat.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3644924,adam-nawalka-przyjechalismy-po-trzy-punkty-wierze-ze-nie-bede-musial-nikogo-specjalnie-motywowac,id,t.html

Udostępnij

Pierwsza porażka ekipy Anastasiego

Sport andrea anastasi lotos trefl gdańsk marcel gromadowski siatkówka

Dowodzony przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Andreę Anastasiego Lotos Trefl Gdańsk niespodziewanie przegrał w dziewiątej ligowej kolejce z beniaminkiem PlusLigi, Cuprum Lubin. Do porażki doszło w środę, we własnej hali gdańszczan. W pierwszym secie goście wygrali do 16, w następnych odsłonach siatkarze z Gdańska zdobyli niewiele więcej punktów, przegrywając kolejno 25:23 i 25:20. MVP meczu został wybrany atakujący Cuprum, Marcel Gromadowski.

Dotychczas Lotos Trefl Gdańsk, podobnie jak Skra Bełchatów i Asseco Resovia nie zanotował na swym koncie porażki, teraz niepokonane zostają już tylko dwa ostatnie zespoły. W najbliższej kolejce, w niedzielę, Andrea Anastasi i jego zespół zagra w Bełchatowie ze Skrą.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/siatkowka/plus-liga/andrea-anastasi-to-byl-nasz-najgorszy-mecz/p2hyb

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/siatkowka/plus-liga/andrea-anastasi-to-byl-nasz-najgorszy-mecz/p2hyb