Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Stowarzyszenie Mołdawii z Unią Europejską zatwierdzone

Europa

zostało dziś przez Parlament Europejski. Za ratyfikacją głosowało 535 deputowanych, przeciw było 94, a 44 wstrzymało się od głosu.
Umowa stowarzyszeniowa podpisana 27 czerwca w Brukseli przewiduje utworzenie strefy wolnego handlu między UE a Mołdawią. Mołdawia musi jednak przeprowadzić gruntowne reformy dla osiągnięcia unijnych standardów. Umowa obejmuje cale terytorium Mołdawii, a więc również Naddniestrze, separatystyczne terytorium, które ogłosiło niepodległość.
Mołdawia ratyfikowała umowę na początku lipca. Teraz, po ratyfikacji przez Parlament Europejski umowa musi być jeszcze ratyfikowana przez wszystkie kraje UE, dopiero potem będzie obowiązywać.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-parlament-europejski-za-ratyfikacja-umowy-stowarzyszeniowej-,nId,1551510#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

USA i UE są gotowe na nowe sankcje wobec Rosji

Europa konwój wojskowy kryzys na ukrainie OBWE ONZ rosja sankcje UE Unia Europejska USA wschodnia Ukraina

Trwają rozmowy USA z partnerami w Europie na temat wprowadzenia dodatkowych sankcji wobec Rosji. Takie informacje płyną od rzeczniczki Departamentu Stanu Jen Psaki. Decyzje jeszcze nie zapadły, ale jeśli Rosja będzie kontynuować agresywne działania, to USA i UE są na to gotowe. NATO i OBWE mają pewność, że protokół z Mińska o rozejmie między ukraińskim wojskiem i separatystami jest łamany. Mimo wszystko Jen Psaki powiedziała, że jest on wciąż uważany za podstawę dla dyplomatycznego rozwiązania konfliktu. Dodała również, że gdyby separatyści zaczęli wdrażać protokół z Mińska, USA byłyby nawet gotowe cofnąć pewne sankcje, zamiast ustanawiać nowe.

W środę na wniosek USA zebrała się Rada Bezpieczeństwa ONZ w celu zbadania rosyjskich konwojów wojskowych na wschodniej Ukrainie. Rosja odrzuca zarzuty w tej sprawie. Oficjalnie głosi, że oskarżenia jakoby miała wysyłać swoje wojsko na Ukrainę są kłamstwem.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1286074,Beda-nowe-sankcje-wobec-Rosji-USA-i-UE-sa-na-to-gotowe

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1286074,Beda-nowe-sankcje-wobec-Rosji-USA-i-UE-sa-na-to-gotowe